Objavili ste kunu v podkroví? Iste sa pred vami mihla len na pár sekúnd, keďže ide o veľmi plaché a rýchle zviera. Kunu odhalíte nielen vizuálne. Stačí vojsť na povalu a do nosa vám udrie zápach výkalov a mršín. Následne zistíte, že si kuna vybudovala v izolácii brloh, čím zničila časť strechy. Je čas na boj s kunami. Týchto 5 + 1 spôsobov, ako bojovať s kunou musíte vyskúšať.

1. Deramax – preventívne a efektívne riešenie

Ako prevencia i efektívny spôsob boja proti kunám slúžia ultrazvukové odpudzovače. Jednotkou na trhu je prístroj Deramax. Deramax účinkuje rýchlo a odplaší nielen kuny, ale tiež hlodavce, piskorov, lasice či plchy. V interiéri má dosah vyše 600 m2. Skvelé je, že ľudia a ani domáce zvieratá nie sú prístrojom ohrozené. Ultrazvukový plašič Deramax jednoducho postavíte na povalu, zapojíte ho do zásuvky a o nič sa nemusíte starať. Rozmerovo nezaberie viac miesta ako meteostanica.

2. Prírodná bariéra proti kunám

Okrem elektrického zariadenia odporúčame proti kunám použiť prírodnú bariéru. Ide o prípravok, ktorý neškodí rastlinám. Prípravok aplikujte na miesta, kde nemajú prístup deti, pre ktoré môže byť alergénom. Bariéra účinkuje až dva týždne.

3. Pasce do odkvapov

Kuny sú plaché, a preto ich nedokážete odchytiť ručne. Vo väčšine prípadov sa pod strechu dostanú cez odkvapy. Na tomto mieste na nich pripravte nástrahu vo forme pasce. Pasca je priehľadná, a preto kunám neprekáža. Po vlezení do pasce zostane kuna uväznená a vy ju bezpečne odnesiete mimo domu.

4. Odpudzovače nielen do záhrady

Jedným z preventívnych prostriedkov proti kunám je solárny odpudzovač. Odpudzovač umiestnite do záhrady alebo na povalu. Jeho účinok siaha do vzdialenosti 100 m. Solárny odpudzovač sa dobíja aj cez batérie, takže funguje trvale. Okrem kún odplaší hlodavce, mačky a psy.

5. Bojujte s kunou pomocou vôní

Proti kunám môžete vyskúšať aj domáce prostriedky resp. prostriedky, ktoré nájdete v každej domácnosti. Kuny nemajú radi ostré pachy. Nastražte na nich pod strechu kúsky pilín a starých handier, ktoré namočíte do čpavku, sava alebo do silného parfumu.

6. Kuny nemajú radi diskotéku

Posledným našim tipom boja proti kunám je vytvorenie diskotéky priamo vo vašom podkroví. Kuny totiž okrem pachov nenávidia ostré svetlo a hluk. Pripevnite pod strechu pohybový senzor a k nemu namontujte silné halogénové svetlo. K svetlu pridajte zvuk rádia a kuna sa z povaly rýchlo odsťahuje.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred