Poškuľujete po turistických topánkach? Ak nad ich kúpou váhate, ihneď s váhaním skončite. Turistické topánky sú jedinou správnou voľbou pre každého turistu, ktorý to s trekingom myslím vážne. Turistická obuv má veľa výhod. Medzi je najväčšie plusy patria tieto vlastnosti.

1. Extrémne pohodlné

V turistickej obuvi sa vaše nohy budú cítiť ako v bavlnke. Nikdy ste nenosili tak extrémne pohodlné topánky ako je turistická obuv. Kompletne všetky detaily sú na týchto topánkach tak prepracované, aby ste nepocítili znížený komfort ani po hodinách nosenia.

2. Vzdušné

Turistické topánky sú vzdušné. Táto vlastnosť je výsledkom membrán, ktoré odvádzajú vlhkosť z topánky smerom von. Veľa robí tiež materiál vnútornej stielky a zvršku topánky. Dokonca aj v horúčavách sa chodidlá v turistickej obuvi nepotia.

3. Nepremokavé

Už spomínaná membrána nemá len funkciu prevzdušnenia vnútra topánky. Vlhkosť nepustí ani do vnútra obuvi. Turistická obuv vydrží nielen dážď, ale tiež stúpnutie do potôčika. Overte si či sú topánky nielen vodovzdorné, ale i nepremokavé.

4. Chránia členky

Nižšie aj vyššie turistické topánky sú ušité tak, aby dodávali stabilitu chodidlu. Týmto spôsobom sa zastabilizuje aj členok. Ak sa rozhodnete pre turistickú obuv vyššieho strihu, nebudete cítiť únavu členkov ani po výstupe do strmého kopca.

5. Chránia chodidlo

Turistické topánky chránia chodidlo dvomi spôsobmi. Prvotnú ochranu poskytuje membrána, ktorá drží chodidlo v suchu. Druhou ochranou je podošva. Podošva skladajúca sa z viacerých vrstiev ochráni chodidlo pred porezaním. Obyčajná obuv sa môže na ostrej skale pretrhnúť, obuv do hôr odolá aj tým najostrejším skalám.

6. Protišmykové

Viacvrstvová podošva odpruží chodidlo a ochráni nohu pred zranením. Podošva dobre priľne k akémukoľvek podložiu. Vďaka členeniu odvádza vodu zo stredu topánky. Okraje topánky sa starajú o stabilitu na šmykľavom povrchu.

7. Trendové

Turistické topánky milujú všetci bez rozdielu. Pánska a dámska turistická obuv sa predáva v rozmanitých prevedeniach, strihoch, farebných variáciách. Trendový dizajn poteší oko a presvedčí vás o tom, že turistickú obuv je možné nosiť do hôr i do mesta.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je