Máte dostatok informácii o peniazoch, ktoré zarábate? Viete čo by ste mali s nimi robiť, na čo sa zameriavať, aby ste zlepšili svoj finančný stav? Týchto 5 vecí by ste mali robiť, aby sa Vaša finančná situácia zlepšila.

  1. Zarobiť viac ako miniete

Ak nechcete skončiť v dlhu, vždy by ste mali mať na konci mesiaca vyššie príjmy ako výdaje. Samozrejme ak kupujete nejakú drahšiu vec a nemáte na ňu našporené, je lepšie si zobrať pôžičku. No celkovo je dôležité mať väčšie príjmy ako výdaje, inak je veľká pravdepodobnosť, že skončíte na mizine.

  1. Šetrenie

Kto nešetrí, ten nemá žiadnu rezervu. Šetriť je veľmi dôležité, lebo vďaka ušetreným peniazom si môžete v budúcnosti niečo kúpiť, investovať alebo vykryť neočakávané výdavky.

  1. Investujte – vyšší zisk, vyšší risk

Ak plánujete svoje úspory investovať, nezabúdajte:  vyšší zisk = vyšší risk. Ak nie ste milovníkom rizikových investícii, odporúčame Vám vložiť svoje peniaze do terminovaných vkladov, kde síce nie je veľký zisk, ale ani riziko.

  1. Zníženie dlhov

Zobrať si pôžičku je veľakrát výhodne a zľahčí to mnohé veci, no môže Vám to aj veľa zobrať. Znížte preto svoje dlhy čo najviac ako sa dá. Ak máte nevýhodnú pôžičku, vyskúšať môžete napríklad refinancovanie úveru.

  1. Poistite sa

Veľa ľudí je k poisteniam skeptický, no ak sa stane v budúcnosti nejaká  zlá udalosť, poistenie Vám môže veľmi pomôcť. Postiť sa môžete na rôzne udalosti – havarijné poistenie, úrazové poistenie, poistenie domu, …

Ak sa potom stane nejaká neočakávaná udalosť nebudete mať vysoký výpadok príjmov.

Peniaze nie sú všetko, no každého poteší ak ich má nazvyš.  Viac užitočných rád nájdete na www.mbank.sk

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú