Nie je pôžička ako pôžička. V dnešnom svete nájdete reklamy na rôzne pôžičky, hypotéky, úvery, bankové či nebankové finančné inštitúcie všade. Ako sa v tom vyznať?

2 základné typy – bankové a nebankové pôžičky

Bankové pôžičky už podľa označenia ponúkajú banky. Online pôžička pre väčšinu bánk dávno nie je tabu, takže už sa nemusíte do finančnej inštitúcie vydať po vlastných, ale stačí sadnúť k počítaču či inému gadžetu a podať žiadosť.

Banky majú stabilnú pozíciu na trhu, a preto vám dokážu ponúknuť nielen pôžičku na dlhšie obdobie, ale zároveň aj väčšiu sumu peňazí.

Pôžičky z banke bývajú väčšinou bezúčelové, a tak je možné ich použiť na čokoľvek, čo práve potrebujete riešiť.

Nebankové pôžičky zasa prichádzajú od nebankových finančných inštitúcií. Každá takáto spoločnosť by mala disponovať certifikátom od NBS, ktorí jej túto činnosť umožňuje. Pokiaľ ju nemá, je lepšie sa poohliadnuť po inej možnosti.

Nebankové pôžičky oproti bankovým majú oveľa kratšiu dobu splatnosti a tiež vám ponúknu o dosť menšiu finančnú injekciu ako bankové verzie. Kvôli rýchlemu splateniu menšej sumy peňazí narastú potom úroky niekoľkonásobne alebo sú navýšené poplatky za sprostredkovanie úveru zo strany spoločnosti.

Pôžička online je aj v tomto prípade jednou z možností ako o pôžičku požiadať. Veľkou výhodou nebankových pôžičiek je rýchlosť schválenia a tiež pripísania peňazí na účet. Takisto podmienky pre získanie pôžičky bývajú v prípade nebankových pôžičiek oveľa miernejšie. Nebankové spoločnosti často poskytujú pôžičky aj v prípade nezamestnanosti alebo dokonca záznamu v registri dlžníkov.

Okrem rozdelenia inštitúcií na bankové a nebankové sa pôžičky líšia rôznymi parametrami, podmienkami poskytnutia, dobou splácania, úrokmi a mnohými inými faktormi.

Ako si správne vybrať?

Ak nie ste na finančnom trhu práve ako ryba vo vode, jednou z možností je využiť pomoc finančných agregátorov, ako je instacash.sk. Na základe vami zadaných parametrov webová stránka ponúkne pre vás najvýhodnejšie možnosti na získanie pôžičky a vy už si len musíte vybrať.

 

Facebook Comments

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu