Každé jedno vozidlo musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie, pričom odporúča sa mať pre istotu aj havarijné poistenie, ktoré kryje škody na majiteľovom vozidle. Poistný trh na Slovensku je naozaj obrovský, a s tým je aj obrovská variabilita cien za jednotlivé poistné produkty. Viete, ako si vybrať to najlepšie poistenie pre vás a ako postupovať, ak chcete zmeniť svoju poisťovňu?

Pomaly, ale iste sa blíži doba tých najvýhodnejších ponúk povinného zmluvného poistenia vozidiel a doplnkového havarijného. Poisťovne sa preto budú už čoskoro predbiehať v najvýhodnejších ponukách, čo je príležitosť pre vás uchmatnúť si to najlepšie poistenie dostupné na trhu. Robiť si však prieskum trhu s cieľom nájsť najlepšiu cenu na vlastnú päsť by bolo naozaj náročné, najmä na váš čas. Práve preto bola zriadená služba onlinePorovnanie.sk, ktorá uskutoční prieskum všetkých zákonných, prípadne havarijných poistení od slovenských poisťovní a odporučí vám ten najlepší dostupný produkt. Na vykonanie procesu porovnania stačí len vyplniť základné údaje, ktoré priamo ovplyvňujú výšku poistného. Ak sa s daným produktom stotožníte, onlinePorovnanie.sk vám sprostredkuje jeho uzavretie aj online.

Ako postupovať pri zmene poisťovne, v ktorej máte aktuálne uzatvorené PZP?

Ak sa vám pre zákonné poistenie vozidla podarí nájsť výhodnejší poistný produkt, než ten váš súčasný, je proces jeho zmeny o niečo náročnejší. Najneskôr 6 týždňov pred vypršaním platnosti poistenia pre daný rok musíte súčasnej poisťovni doručiť výpoveď, teda žiadosť na zrušenie PZP, a až potom môžete uzatvoriť novú zmluvu. Výpoveď si môžete napísať buď sami, alebo využiť generátor na onlinePorovnanie, ktorý výpoveď automaticky vygeneruje na základe vami zadaných údajov. Tú si následne vytlačíte, doplníte dátum, podpíšete a zanesiete, prípadne pošlete do vašej aktuálnej poisťovne. Potom vám už nič nebráni v uzatvorení novej poistnej zmluvy na tú najvýhodnejšiu ponuku povinného zmluvného poistenia.

Autorské právo: ginasanders / 123RF Reklamní fotografie

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na