Dbať o štvorkolesového miláčika je potrebné počas celého roka. Zimné obdobie je však špecifické (najmä nepriaznivé), takže starostlivosť by mala byť predsa len o čosi dôkladnejšia.

Ak si myslíte, že zimná starostlivosť o auto končí výmenou pneumatík alebo naliatim nemrznúcej zmesi do ostrekovačov, mýlite sa. Čo všetko je teda potrebné robiť?

Ochrana laku

Pravidelné umývanie auta od špiny, posypovej soli a iných chemikálii zabráni ich usádzaniu a následnému poškodzovaniu laku. Umývanie by malo byť naozaj dôkladné – nezabudnite na kolesá a podvozok. Korózii môžete predchádzať aj navoskovaním vozidla. Tým zabezpečíte, že na laku napríklad vášho Opel Astra vznikne ochranná vrstva proti posypovej soli a vaše auto zostane v bezpečí.

Starostlivosť o sklá

Pravidelnej rannej námraze sa cez zimu jednoducho nevyhnete. Určite ju pred jazdou odstráňte. Na tenšiu vrstvu môžete použiť škrabku a s hrubou vrstvou ľadu vám ľahko pomôže samotné vozidlo – Opel Crossland s výhrevom čelného skla. Len malé upozornenie: na čelné sklo nikdy nelejte horúcu vodu, mohlo by prasknúť kvôli teplotnému šoku.

Starostlivosť o tesnenia kapoty, kufra alebo dverí

Predchádzať primrznutým dverám na vozidle môžete napríklad silikónovým olejom alebo tyčinkou na tesnenia. S týmito pomocníkmi nezabudnite ošetriť aj kufor a prednú kapotu. Ak sa vám predsa len stane, že vám dvere primrznú, skúste sa dostať do auta cez iné, ktoré otvoriť idú – aj keby to mal byť kufor. Do kufra auta Opel Grandland sa dostanete aj bez kľúčov, stačí vám jednoduchý pohyb nohy pod zadným nárazníkom. Dvere sa v žiadnom prípade nesnažte otvoriť nasilu. Odmrznú, keď auto zahrejte.

 

Facebook Comments

You may also like

Bojíte sa kúpiť ojazdené auto zo zahraničia? So službou Caraudit nemusíte

Nákup automobilu prostredníctvom internetu môže pre väčšinu z