Dbať o štvorkolesového miláčika je potrebné počas celého roka. Zimné obdobie je však špecifické (najmä nepriaznivé), takže starostlivosť by mala byť predsa len o čosi dôkladnejšia.

Ak si myslíte, že zimná starostlivosť o auto končí výmenou pneumatík alebo naliatim nemrznúcej zmesi do ostrekovačov, mýlite sa. Čo všetko je teda potrebné robiť?

Ochrana laku

Pravidelné umývanie auta od špiny, posypovej soli a iných chemikálii zabráni ich usádzaniu a následnému poškodzovaniu laku. Umývanie by malo byť naozaj dôkladné – nezabudnite na kolesá a podvozok. Korózii môžete predchádzať aj navoskovaním vozidla. Tým zabezpečíte, že na laku napríklad vášho Opel Astra vznikne ochranná vrstva proti posypovej soli a vaše auto zostane v bezpečí.

Starostlivosť o sklá

Pravidelnej rannej námraze sa cez zimu jednoducho nevyhnete. Určite ju pred jazdou odstráňte. Na tenšiu vrstvu môžete použiť škrabku a s hrubou vrstvou ľadu vám ľahko pomôže samotné vozidlo – Opel Crossland s výhrevom čelného skla. Len malé upozornenie: na čelné sklo nikdy nelejte horúcu vodu, mohlo by prasknúť kvôli teplotnému šoku.

Starostlivosť o tesnenia kapoty, kufra alebo dverí

Predchádzať primrznutým dverám na vozidle môžete napríklad silikónovým olejom alebo tyčinkou na tesnenia. S týmito pomocníkmi nezabudnite ošetriť aj kufor a prednú kapotu. Ak sa vám predsa len stane, že vám dvere primrznú, skúste sa dostať do auta cez iné, ktoré otvoriť idú – aj keby to mal byť kufor. Do kufra auta Opel Grandland sa dostanete aj bez kľúčov, stačí vám jednoduchý pohyb nohy pod zadným nárazníkom. Dvere sa v žiadnom prípade nesnažte otvoriť nasilu. Odmrznú, keď auto zahrejte.

 

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na