Peniaze, peniaze a zase len peniaze. Celý náš život sa točí okolo nich. Najmä, ak ich máme nedostatok. Ak ste študentom vysokej školy, viete presne o čom hovoríme.

Študenti všetok svoj čas venujú štúdiu na škole. Zvyšok voľného času využívajú podľa ich priorít. Niekto sa venuje športu, niekto hrá v kapele alebo sa venuje inému koníčku, a niekto sa snaží zarobiť peniaze.

No aké mám možnosti ako študent? Kde si viem zarobiť nejaké peniaze?

Brigády – najbežnejší spôsob zarábania peňazí. Dopyt po brigádnikoch je v dnešnej dobe vysoký, preto nie je problém si nejakú nájsť do pár dní. No nerátajte s nejakým veľkým zárobkom. Väčšinou sa jedná o jednoduché pomocné práce, za ktoré je dosť nízka odmena.

Jaspravim.sk – na tomto portály máte ako študent obrovskú možnosť si zarobiť peniaze za rôzne činnosti, ktoré ovládate. Môžete predávať preklady a písanie textov, školenia, grafické návrhy, IT alebo marketingové služby. Možností je tam naozaj požehnane.

Podnikanie – Na väčšinu podnikateľských nápadov potrebujete počiatočnú investíciu, no nájdu sa aj také, kde sú počiatočné náklady minimálne. A ak sa náhodou projekt rozbehne, môžu byť z toho naozaj pekné peniaze.

Doučovanie – Ovládate nejakú oblasť, ktorá sa učí na škole? Študenti, ktorí sa ju potrebujú naučiť radi zaplatia za doučovanie. Oni získajú vedomosti a vy peniaze. Obojstranne úspešný obchod.

Pôžička – Ak potrebujete naozaj súrne peniaze, môžete si zobrať spotrebný úver. Navyše ako študent máte pôžičku veľmi výhodnú. Ak nie je iná možnosť, neváhajte.

A nezabúdajte, peniaze neznamenajú všetko. Sú dobrý sluha, ale zlý pán. Treba sa naučiť s nimi hospodáriť a využívať ich vo svoj prospech.

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred