Dôvodov, prečo si čoraz viac žien zamilovalo polodrahokamy a náramky z nich, je viacero. Podľa čoho si ich však vyberať? Aký polodrahokam sa komu hodí a čo pri ich výbere zohľadniť?

Pravdaže, na prvom mieste je vkus, avšak nielen to, čo sa nám zapáči, by malo byť kritériom. Nie jediným. Tu sú ďalšie 4 podstatné argumenty, ktoré pri kúpe náramkov z polodrahokamov neignorujte…

  1. Farba polodrahokamu

Farba polodrahokamu je dôležitá, preto vôbec nie je jedno, v akom farebnom odtieni bude váš nový náramok. Či už ide o doladenie náramku k oblečeniu, alebo skôr vnímate psychologický význam farieb, rozhodne si dobre premyslite, akú farbu bude váš nový náramok z polodrahokamov mať.

  1. Náramok podľa znamenia zverokruhu

Rovnako tak je veľmi rozšírené vyberať si náramky podľa znamenia. Toto je vskutku veľmi dobrý spôsob výberu aj v prípade, ak kupujete náramok ako darček pre blízku osobu.

  1. Liečivá sila polodrahokamov

Ďalšou možnosťou, podľa čoho si je možné vyberať náramky z polodrahokamov, je ich liečivý účinok. Možností je neúrekom, každý kameň totiž vplýva na niečo iné, takže dôležité je najmä vedieť, čo presne hľadáme a následne už len vybrať ten správny polodrahokam.

  1. Polodrahokam a jeho vlastnosti

Rozlišujeme mnoho druhov polodrahokamov, preto zrejme nikoho neprekvapí, že náramky zo vzácnych kameňov majú okrem liečivých účinkov aj vplyv na našu dušu. Je preto dobré zistiť si viac o vlastnostiach jednotlivých polodrahokamov, keďže poznáme ochranné kamene, kamene na podporu lásky a vzťahov, kamene dodávajúce silu a odvahu a mnoho iných druhov kameňov…

 

 

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny