V topánkach trávime väčšiu časť nášho života, takže je celkom logické, že aj tie ovplyvňujú naše zdravie. Preto by sme pri výbere nových topánok mali dbať na niekoľko základných pravidiel, ktoré eliminujú chyby, na ktoré skôr či neskôr môžeme doplatiť. Vyhnite sa bolestiam nôh, otlakom či problémami s chrbticou. Doprajte si aj vy kvalitnú a pohodlnú obuv, ktorá vás bude sprevádzať na každom kroku.

Ako si skúšať topánky?

V prvom rade si treba uvedomiť, že v topánkach budete chodiť. Preto je nesmierne dôležité, aby ste si ich skúšali v stoji! Možno sa vám bude zdať toto pravidlo úplne normálne, až smiešne, no budete čudovať, keďže mnoho žien tento fakt ignoruje. Váha chodidla i rozmer obuvi sa prejaví až vtedy, keď si v topánkach prejdete aspoň pár krokov po predajni.

Veľkosť by mala byť približne o pol centimetra väčšia ako je vaša veľkosť nohy – práve tak, aby ste mohli bez problémov ohýbať palcom. Väčšinou si topánky nakupujeme po práci, kedy sú naše nohy vyčerpané a možno i opuchnuté. Budete sa čudovať, ale práve vtedy by ste si ich mali vyberať. Dbajte na to, aby vás neomínali alebo sa vám nevyzúvali, pretože aj to je problém mnohých ľudí. Pri skúšaní si samozrejme nechajte na sebe ponožky alebo pančuchy, ktoré potom budete v topánkach nosiť.

Výber detskej obuvi nie je jednoduchý

Pri výbere detskej obuvi si treba uvedomiť, že detská noha je veľmi citlivá a ľahko poškoditeľná z dôvodu nesprávne zvolenej veľkosti. Rozhodne na deti počas nákupu nedajte, aj keď vám povedia, že topánky sedia dobre. Skontrolujte a poriadne overte, či sú naozaj pre vaše dieťa vhodné, či niekde netlačia. Detské topánky by mali byť totiž až o 15 mm väčšie ako ich noha.

 

FOTO:  © watkung / Dollar Photo Club

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny