Pokiaľ sa chystáte na nákup džínsov, doprajte si na ne dostatok času. Musíte predsa vyskúšať viacero strihov, kým nájdete ten váš pravý!

Najdôležitejšie je však to, aby vám džínsy dobre sedeli. Nemali by vám byť príliš voľné, alebo naopak, tesné v pase. Najlichotivejší strih džínsov je obtiahnutý, s vyšším pásom a prípadnými aplikáciami na vačkoch. Samozrejme, že nie každej postave tento strih svedčí, no väčšina žien ho obľubuje.

Formujte postavu

Je to jednoduché a ľahko zapamätateľné. Malé, vysoko alebo príliš nízko umiestnené vrecká, zadoček opticky zväčšia. Ideálne je zvoliť vrecká, ktoré sú väčšie a nachádzajú sa približne v strede. Najlepší odtieň džínsov, ktoré vám opticky zúžia postavu, sú jednoznačne tmavo modré, no pokojne siahnite i po tmavo sivom odtieni.

Ak máte príliš široké boky a tzv. hruškovú postavu, nikdy nesiahnite po príliš nízkych džínsoch. Pas nohavíc by mal byť aspoň 5 centimetrov pod pupkom a rozhodne sa zamerajte na tmavšie odtiene. Svetlé odtiene sú vhodné pre ženy, ktoré sú príliš chudé a chceli by postavu opticky rozšíriť.

Pre postavu s väčším zadočkom sú najideálnejšie elastické džínsy. Pružná látka dokáže vaše pozadie pekne „nadvihnúť“ a má v podstate rovnaký účinok ako dobrá push-upka. Ak máte problém s bruškom, zamerajte sa na strih. Pas musí byť bezpodmienečne vyšší a úplne jednoduchý hladký strih, bez zbytočných flitrov či aplikácií. Nebojte sa siahnuť po rozšírených nohaviciach, ktoré sa opäť dostávajú do módy!

Je známe, že čierna farba zoštíhľuje, pôsobí elegantne a sexy. Čierne džínsy v kombinácií so zlatou kabelkou vyzdvihne i ten najjednoduchší outfit. Nebojte sa teda experimentovať s doplnkami, no džínsy zvoľte radšej jednoduchšie. Minimalistický štýl je predsa veľmi trendy, takže sa nebojte nosiť i takýto typ outfitu.

 

FOTO:  © kazzakova / Dollar Photo Club

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny