Ak ste čerstvými rodičmi, určite mi dáte za pravdu, že práve bezpečnosť a stabilita detskej postieľky je na prvom mieste, a to za každých okolností! Robustné a stabilné materiály akými sú drevo alebo kov sú dnes najvhodnejšie, keďže sa vyznačujú prvotriednou životnosťou a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. V prípade, že posteľ montujete priamo na jednu alebo viacero stien, mali by ste si dať záležať pri výbere nosníkov, držiakov či podobných komponentov, a to nielen vtedy, ak ide o detskú, ale trebárs aj o manželskú posteľ.

Vyberám posteľ pre deti – na čo sa zamerať?

Pre deti existujú rôzne modely postelí, ktoré sa odlišujú nielen dizajnom či prevedením, ale tiež konštrukciou a výškou. Klasické detské poschodové postele poskytujú v hornej časti priestor na spanie a v spodnej časti miesto na pracovný stôl alebo kútik na hranie. Avšak, v spodnej časti môže byť umiestnené tiež lôžko, čo je vhodné práve vtedy, ak máte dve detičky. Obľúbené sú tiež vysoké postele, ktoré sú populárne nielen u detí, ale aj dospelých. Dajte si však záležať na tom, aby ste v izbe ponechali voľný priestor pre písací stôl a hranie, v opačnom prípade sa nebudú mať kde deti učiť a hrať, čo samozrejme nechce docieliť žiaden z rodičov. Obzvlášť si dajte záležať na tom, aby ste zvolili pohodlný matrac do postieľky, ktorý bude dokonalou opierkou tela dieťatka počas celej noci!

Poraďte sa s odborníkom!

Ak si však neviete dať rady s výberom postele, matracu alebo iných komponentov do spálne, resp. detskej izby, neváhajte a poraďte sa s odborníkom. Uznávame, že výber postele nie je v žiadnom prípade jednoduchá záležitosť, a práve preto je veľa krát lepším riešením poradiť sa so skúseným pracovníkom, ktorý vám na základe vašich požiadaviek a kritérií pomôže s výberom toho najvhodnejšieho riešenia.

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú