Väčšina z nás si asi myslí, že trampolína je skvelá zábavka výhradne pre deti, no to nie je tak úplne pravda! Áno, deti sa dokážu na trampolíne poriadne vyblázniť, a to pokojne aj niekoľko hodín. No vedeli ste, že trampolína je určená v podstate pre ktorúkoľvek vekovú skupinu? Veď sa dá na nej tak perfektne zacvičiť a zhodiť nejaké to kilečko navyše, tak prečo si nespestriť letné posedenia na záhrade takýmto skvelým spôsobom, vďaka ktorému zlepšíte fyzickú i psychickú kondíciu?

Vyššia sila, pevnejšie svaly či nižší krvný tlak

Vedeli ste, že na základe mnohých štúdií a názorov lekárov je skákanie a cvičenie na trampolíne jedným z najzdravších pohybov? Pri skákaní sa zlepšuje sila, flexibilita i správne držanie tela, no okrem toho vám tento typ pohybu pomáha znižovať cholesterol aj krvný tlak! Vyskúšajte trebárs drepy na trampolíne, ktoré sú mimoriadne šetrné ku kĺbom a uvidíte, že tým prospeje vašim kostiam i spevneniu svalstva. Takýmto cvičením spotrebujete až o 20% viac energie ako počas behu, a ako už bolo spomenuté, bez akejkoľvek záťaže na kĺby. Práve preto je trampolína skvelým cvičebným pomocníkom pre celú rodinu, dokonca i pre staršiu generáciu, ktorá by sa pohybu nemala v žiadnom prípade vyhýbať, ale naopak, neustále skúšať jednoduchšie cviky, čím dochádza k zvýšeniu kostnej hustoty.

Aby vaše deti nesedeli len doma …

Mnoho rodičov rozmýšľa, ako by svoje deti, a to najmä počas letných prázdnin zabavili, veď nemôžu sedieť len doma za počítačom. Ak máte záhradu, jednoznačne to treba využiť a zaobstarať im kvalitnú trampolínu, ktorá im spríjemní nádherné letné dni. Že bývate v byte a nemáte ju kam umiestniť? Poproste starých rodičov, ktorí žijú v rodinnom dome, či by im detská trampolína na záhrade nevadila, veď vnúčatá tu určite strávia podstatnú časť leta, tak prečo si ho neozvláštniť takouto skvelou aktivitou, ktorú si okamžite obľúbi celá rodina?

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je