Radi by ste si zlepšili fyzickú kondíciu, vyformovali postavu alebo zhodili nejaké to kilo-dve-tri alebo pokojne i omnoho viac? A úplne najlepšie by bolo, ak by ste pritom nemuseli ani vytrčiť päty z domu? V tom prípade by ste sa mali poobzerať po eliptickom trenažéri!

Vo fitness centrách patrí medzi najobľúbenejšie stroje a stoja pred ním vždy poriadne rady. Tento šikovný pomocník vám aj v pohodlí domova pomôže dosiahnuť vaše ciele a nemusíte ani nikde čakať. Vďaka šikovným technickým vychytávkam ako je multifunkčný počítač vám cvičenie pripraví doslova na mieru. Poďte sa s nami inšpirovať, čo vám môže eliptický trenažér poskytnúť.

Výhody eliptických trenažérov, alebo prečo ho potrebujete aj vy

Obrovskou devízou, akou sa môžu pýšiť eliptické trenažéry, je že pri cvičení nezaťažujú vaše kĺby. Vďaka svojej konštrukcii je trenažér prispôsobený tomu, aby pohyby na ňom boli prirodzené a nespôsobovali vám neželanú námahu a tlak na kĺby.Dostaňte sa do formy s eliptickým trenažérom!

Eliptický trenažér pri cvičení aktivuje všetky vaše svaly a je výborným ekvivalentom HIIT a kardia. Netrvá dlho, kým si naň zvyknete a pomôže vám zlepšiť rovnováhu, precvičiť hornú a dolnú časť tela, zvýšite si na ňom kardio kapacitu a výdrž a v neposlednom rade, spálite veľa kalórií a telesný tuk.

Cvičením na eliptickom trenažéri, v závislosti od toho, koľko vážite, spálite za polhodinu približne 250-400 kalórií. Takže ak hľadáte rýchly spôsob, ako schudnúť, mali by ste si jeden zaobstarať. Rovnako aj ak sa chcete dostať do formy po zranení, tréningy na eliptickom trenažéri posilní vaše svaly a kĺby a pomôže vám udržiavať kondíciu.

Multifunkčný počítač a pripojenie Bluetooth zabezpečia interaktívny tréning

Eliptické trenažéry sú vybavené praktickým multifunkčným počítačom nabitým tréningovými programami, ale aj užitočnými informáciami a funkciami ako napríklad orientačný test telesnej kondície či určenie hladiny telesného tuku alebo výpočet vášho indexu BMI, meranie pulzu. Vďaka tomu dokáže trenažér optimálne prispôsobiť tréningovú záťaž presne pre vás, aby ste efektívne spaľovali tuky a čo najrýchlejšie dosiahli vysnívanú postavu.

Čoraz častejšie sa eliptické trenažéry môžu pochváliť aj technológiou Bluetooth, takže sa môžete ľahko pripojiť na smartfón, tablet či iPad a použiť ich ako dotykovú konzolu. Ba čo viac, môžete priamo z obrazovky smartfónu alebo tabletu ovládať náročnosť cvičenia, sledovať svoje štatistiky ako počet spálených kalórií, čas, rýchlosť, prejdená vzdialenosť, umožňuje vám prispôsobiť si tréning podľa svojich potrieb a zinteraktívniť cvičenie na maximum.

Aký eliptický trenažér si vybrať?

Na výber máte viacero možností. Všetko závisí od toho, ako často by ste chceli na trenažéri cvičiť, koľko miesta máte doma k dispozícii a samozrejme, nemalú rolu hrá aj váš rozpočet a ďalšie podstatné kritériá ako vaša výška, váha a mnohé iné. Ak môžete, vždy si vyberajte dĺžku kroku aspoň 40 cm, aby bolo cvičenie čo najpohodlnejšie a hmotnosť záťažového kolesa aspoň 10-14 kg, pokiaľ neplánujete profesionálne aktivity.

Hľadáte pestrý výber eliptických trenažérov od základných modelov až po profesionálne stroje? Určite sa pozrite sem: https://hop-sport.sk/elipticke-trenazery/

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je