Unavujú vás neustále úteky vášho psieho miláčika?

Bojíte sa, že sa jedného dňa nevráti a navždy ho stratíte? Našťastie na tieto problémy existuje veľmi efektívne riešenie. Tým je rádiové oplotenie pre psov! Počujete tento pojem prvýkrát? Tak rozhodne čítajte ďalej!

PRF-3004XW-20_Product01_Web1000pxlElektrické ploty pre psov  sú novinkou určenou na zabraňovanie neželaných útekov týchto našich miláčikov. Sú vyrábané na základe najvyšších kritérií a napriek svojmu názvu psom neubližujú. Systém je vyrábaný americkou značkou PetSafe a francúzskym výrobcom Numaxes-Canifugue a je výsledkom dlhoročných skúsenosti a mnohých testovaní. Elektronické ploty fungujú na báze varovných signálov. Tieto slúžia na upozornenie psa pri prekročení hraníc pozemku, ktoré určí sám zákazník. Existujú dva typy systémov – bezdrôtové oplotenie a oplotenie s drôtom. Pri drôtových systémoch sa tieto drôty zakopú do zeme alebo upevnia na pevný bod nad zemou. Drôty potom vyhradzujú hranicu oblasti, v ktorej je psovi povolený voľný pohyb. Vysielač vysiela nízkofrekvenčné signály, ktoré sú zachytene psom vďaka špeciálnemu obojku.

Ak sa psík priblíži k hranici, obojok vyšle iba zvukový signál. Pokiaľ pes pokračuje ďalej, elektronické rádiové oplotenie vyšle cez obojok bezbolestný statický signál a ten ho odradí od ďalšieho postupu. Veľmi potrebný je však výcvik psa. Pomocou vlajok po celom okruhu vyhradenej oblasti je možné psíka naučiť identifikovať signály a porozumieť im, a to už za 2 týždne. Výcvik psa je tak kľúčom k správnemu fungovaniu celého systému.

pcf-1000-20_contents02_web1000pxlProdukty PetSafe sú, na rozdiel od rôznych lacných a čínskych výrobkov, kvalitné a najmä bezpečné! Zákazníkom ponúkame až trojročnú záruku a garanciu vrátenia peňazí do 30 dní od kúpy produktu. Náš tím vám okrem toho poskytne odborné poradenstvo pri výbere konkrétneho zariadenia, ktoré presne spĺňa vaše požiadavky. Okrem rádiového oplotenia pre psov ponúka tento výrobca aj rádiové oplotenie pre mačky. Funguje na podobnom princípe a oba systémy patria k momentálnej špičke na trhu!

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále