Aj keď je v modernej stomatológii extrakcia zubu až to posledné, k čomu obvykle stomatológ pristupuje, niekedy sa jej nevyhneme. Mnoho zubárov sa však extrakcii rada vyhne, alebo ju nevie urobiť profesionálne. Nechajte si ju urobiť od odborníkov v Happy Dent – Stomatologiaaupark.sk.

Odborníci zo Stomatológie AUPARK sa venujú klasickej, teda prostej extrakcii, ale tiež zložitejším úkonom, akými sú resekcia koreňového hrotu, sinus lift alebo augmentácia. V niektorých ordináciách tieto zákroky nerobia vôbec, ale s nimi nemajú dostatok skúseností. Práve v Stomatológii AUPARK nájdete špecialistov aj na tieto dentálne úkony. Aj len obyčajná extrakcia zubu je vždy profesionálna s využitím najmodernejších nástrojov a technológií. Už totiž dávno nestačia len obyčajne kliešte na trhanie zubov.

Takmer každý sa stretne s extrakciou tzv. zubov múdrosti

Aj ten, kto sa o svoje zuby perfektne stará a nedôjde uňho k nutnosti vytrhnúť zub z dôvodu, že už nejde zachrániť dokonca ani jeho koreň, sa s extrakciou zubov obvykle stretne. Ide o extrakciu osmičiek, nazývaných tiež zuby múdrosti. Často nemajú v ústnej dutine dostatok miesta na prerezanie sa, môžu rásť v nesprávnom smere, alebo sú príčinou nedostatočnej hygieny, pretože sa v tejto časti ústnej dutiny horšie udržuje napríklad medzizubná hygiena. To môže byť príčinou kontaminácie celej ústnej dutiny baktériami.

Resekcia koreňové hrotu po nedostatočnom endodontickom ošetrením

Častým chirurgickým zákrokom je tiež resekcia koreňového hrotu. Ošetrený mŕtvy zub musí mať vždy perfektne vyplnené koreňové hroty, aby sa nemali kde usadzovať patogénne látky. Pokiaľ zostala v špičke koreňa medzera, je nutné túto časť koreňa chirurgicky odstrániť. Hovoríme o resekcii koreňového hrotu.

Chirurgia pomáha aj pacientom s paradentózou

Pomocou tzv. otvorenej kyretáže zubu sa odklopí ďasno paradentózou postihnutých zubov a kyretami sa čistia tzv. parodontálne choboty. Vďaka tomu dochádza k zhojeniu koreňa, ústupu zápalu a k záchrane zubu, ktorý by vám bol ešte kedysi zubár jednoducho vytrhol.

Chirurgické zákroky sú nutné aj so zavedením implantátov

Nejde len o vytrhnutie zubu, či následné osadenie implantátu. Pokiaľ vám chýba dostatočná výška kosti, robí sa tzv. sinus lift, ktorý zdvihne strop čeľuste. Ak došlo k strate hrúbky kosti, robí sa augmentácia, teda doplnenie kosti.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je