Športovanie v zimnom období je značne obmedzené. Napriek tomu existuje zopár športov, ktoré k zime neoddeliteľne patria. Medzi tieto športy sa zaraďuje korčuľovanie na ľade. Zimné korčuľovanie je skvelou zábavou pre celú rodinu. Tak neváhajte, kúpte si dokonalé korčule a hop na ľad.

Základné pravidlá pre výber korčúľ

Ku korčuľovaniu potrebujete len dobrú náladu a pohodlné korčule. Na mnohých verejných ľadových plochách sa dajú korčule požičať. Požičiavanie vám možno bude zo začiatku stačiť, ale ak tomuto športu prepadnete, mali by ste si kúpiť svoje vlastné. Ľadové korčule si vyberajte presne tak ako topánky. Nemali by vás nikde tlačiť a noha sa v nich musí cítiť maximálne komfortne. Zároveň by mala topánka obopínať členok. Členky sú pri korčuľovaní najviac namáhanou časťou chodidla, a preto potrebujú dostatočnú oporu. Dôležitý je aj výber materiálu. Korčule musia byť ľahké a priedušné. Na výber máte topánky z textilu, kože, nylonu alebo gumy. Vyhýbajte sa celoplastovým modelom, ktoré sa nedokážu prispôsobiť chodidlu.

Veľkosť korčúľ je rozhodujúca

Korčule sa vyrábajú v rôznych modeloch, iné sú určené pre deti, iné pre pánov a aj dámy majú k dispozícii vlastné dámske korčule na ľad. Lacnejšie modely korčúľ sa vyrábajú len v štandardnej šírke tzv. regular. Zároveň sú aj nižšie a menej stabilizujú nohu. Pri drahších modeloch si môžete vybrať zo šírky D pre užšiu nohu a EE pre širšiu. Nezabúdajte na to, že do korčúľ budete nosiť teplejšie ponožky. Preto si vyberajte korčule aspoň o pol čísla dlhšie. Rozhodujúce je, aby sa prsty v topánke mohli voľne pohybovať a necítili ste tlaky na lýtku, keď budete nohami hýbať a krčiť ich. Deti majú oproti dospelým značnú výhodu. Detské korčule sa totiž vyrábajú s rozťahovacím systémom, ktorý umožňuje meniť ich veľkosť až o 4 čísla.

Ľadové korčule pre dámy i pánov

Pánske korčule, inak nazývané kanady, sa od dámskych líšia svojou výškou. Sú omnoho nižšie, ich zadná časť je vyvýšená a špička viacej vystužená. Nože na topánkach sú vybrúsené do žliabkov a umožňujú rýchlejšiu či agresívnejšiu jazdu. Dámske korčule majú na špičke noža zúbky, ktoré pomáhajú pri dámskom štýle jazdy, podporujú robenie otočiek, piruet a skokov. Nôž je zároveň menej zakrivený a topánky vyššie. Veľký výber všetkých typov korčúľ nájdete na e-shope inSPORTline. Internetový obchod inSPORTline je zárukou bezkonkurenčných cien a širokého sortimentu športových potrieb.

 

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je