Hoci práca v kancelárii sa prezentuje ako komfortné zamestnanie, dlhé sedenie za pracovným stolom sa podpíše na problémoch s držaním tela a pálčivých bolestiach v oblasti lopatiek a hornej časti chrbta. Prehliadanie nepríjemnej bolesti lopatky môže viesť k dlhodobej pracovnej neschopnosti. V nasledujúcich riadkoch vám preto prezradíme, prečo odporúčame individuálne cvičenie s fyzioterapeutom.

Internet je doslova presýtený návodmi, ako vykonávať odborné cviky ramena či chrbta. No osvojením nesprávnej techniky cvikov by ste si zdravotné ťažkosti výrazne zhoršili, a preto odporúčame individuálne cvičenie s fyzioterapeutom. Keď sa povie individuálne, znamená to, že sa bude špecialista venovať iba vám. Nielenže vás naučí správnu techniku, ale zároveň vám prezradí, na čo si dávať pri cvičení pozor.

A navyše ešte pred samotným cvičením fyzioterapeuti odporúčajú odborné vyšetrenie, na základe ktorého sa určí, aké časti tela sú problematické.

Rehabilitačné centrum PROFY

V Bratislave pôsobí rehabilitačné centrum PROFY, ktoré na svojich webových stránkach má zverejnené video prezentujúce cviky na lopatky a hornú časť chrbtice. Z videa si zároveň urobíte obrázok o tom, ako vyzerajú individuálne lekcie s fyzioterapeutom.

Existuje celý rad manuálnych techník, medzi ktoré nepatrí len cvičenie chrbtice s fyzioterapeutom. Nechýbajú ani mäkké techniky, pri ktorých dochádza k manipulácii mäkkých tkanív. A trendom v tomto segmente je kineziotaping, čo je technika slúžiaca na ovplyvnenie svalovej či lymfatickej sústavy. V neposlednom rade môžete využiť manuálnej lymfodrenáže či klasických masáží.

Rehabilitačné centrum PROFY pre vás urobí prvé posledné. Dôležité je, aby ste sa vy po zdravotnej stránke cítili dobre. Fyzioterapeuti vám pomôžu nájsť cestu k zdravému žitiu.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je