Je všeobecne známe, že montážna pena je najlepším tepelným izolantom vôbec. Je takmer dvakrát lepší izolant než klasický penový polystyrén, čo je skutočne výborné. Pena umožňuje izolovať teploty v rozsahu -200 až +140 stupňov Celzia, čo je dôvodom, prečo sa využíva pri izolácií asfaltových krytín či rôznych povrchov striech, a to už od roku 1990. Neuveriteľné, však? Neodmysliteľnou súčasťou pri výrobe montážnej peny je náter, ktorý ju chráni pred dlhodobým účinkom UV žiarenia. Dôležitým faktorom, ktorý predstavuje i jednu z najväčších výhod je najmä to, že montážna pena je vodotesná. Čo to teda v praxi znamená?

Výborné vlastnosti montážnej peny

V dnešnej dobe sa dá v stavebníctve, ale aj pri rôznych iných činnostiach pracovať práve vďaka montážnej pene, ktorá je skvelým pomocníkom. Na trhu nájdeme pochopiteľne veľa druhov montážnej peny, ktoré sa môžu od seba odlišovať na základe vlastností, ale aj ceny či výrobcu. Využívame ich predovšetkým pri vyplňovaní priestoru, lepení či upevňovaní dosiek zo sadrokartónu alebo podobných materiálov. Aby sa pena použila skutočne len na miesto, kde je to potrebné, je dôležité ju aplikovať pomocou špeciálnej pištole, ktorá je práve na to určená. Po nanesení a stvrdnutí peny sa stáva táto hmota vodotesná, čiže je odolná voči olejom, vode, kyselinám či pôdnym baktériám. Vedeli ste, že je dokonca schopná pohlcovať vibrácie a tým eliminovať zvuk? Môže sa tiež pochváliť vysokou životnosťou, odolnosťou voči agresívnemu prostrediu i možnosťou tepelne izolovať bez prítomnosti tepelných mostov.

Univerzálne využitie

Dalo by sa teda tvrdiť, že montážna pena má univerzálne využitie, a to nielen tam, kde sú robotníci, ale pokojne aj v domácnosti. Montážna pena sa veľmi často používa v stavebníctve napr. na montáž okien a dverí. Treba s ňou však pracovať veľmi opatrne, nasadiť si ochranné rukavice a riadiť sa podľa pokynov, ktoré sú uvedené na obale.

Autorské právo: sima / 123RF Reklamní fotografie

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je