Zmohla vás choroba natoľko, že ste sa ocitli na nemocničnom lôžku? Našťastie, z jedných problémov ste sa dostali, ale teraz sa vám ozývajú preležané miesta na tele. Pokiaľ je to len dočasné, na stuhnuté a stiahnuté svaly si v rámci možností vyberajte z obľúbených športov. Ale čo ak ide o starších ľudí, pre ktorých je pobyt na lôžku veľmi dlhodobou záležitosťou?

Pozor, ani z tej najväčšej lásky nevyberajte matrac pre svojich rodičov a starkých bez odporúčaní ich lekárov. Často sa stáva, že im chceme spríjemniť odpočinok na buď príliš mäkkom, alebo veľmi tvrdom matraci.

Čím sú špecifické matrace pre seniorov?

Ak to vzhľadom na ich zdravotný stav nie je odporúčané, vyhnite sa bežným modelom a zamerajte sa na špeciálne matrace pre seniorov. Keďže seniorov trápi viacero zdravotných problémov, musíme prihliadať na zdravotný a hygienický štandard matracu komplexne. V spánku sa ich telo najlepšie regeneruje, no ak je ho veľa, hrozia nepríjemné preležaniny.

Teda už aj tak dosť vysilené telo má zápasiť s ďalším problémom? Nie, ak seniorom zabezpečíme antidekubitné matrace:

  • Sú prešité viscoelastickou penou
  • Poťah obsahuje častice striebra pre silné antibakteriálne účinky
  • Priedušná pena umožňuje odvádzať vzduch a udržiavať optimálnu teplotu tela
  • Pre neprerušovaný spánok obsahujú matrace pre seniorov výťažky z bylín (napr. z levandule) – pre aromatické, upokojujúce pôsobenie

Sú navrhnuté tak, aby vyhovovali pri oslabenom pohybovom aparáte, zhoršenej mobilite, pri nadmernom potení a presakovaní matraca ostatnými telesnými tekutinami.

Nemusíte byť seniorom, aby ste si dlhodobo užívali svoju posteľ

Aj vy si po príchode detí domov užívate dlhé ukecané noci, a to všetci v jednej posteli? Samozrejme, že vstávate celí dolámaní, ale pre tú atmosféru to zato stálo! Zopakovali by ste si tento rodinný rituál? Aj stokrát, ale ani na jednej strane lôžka by už nesmeli chýbať matrace materasso s extrémnou výdržou a také „nezničiteľné“ – odteraz nás môže byť v posteli aj tucet?!

 

Facebook Comments

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu