Kolegovi sa narodil pred nedávnom syn. Áno ešte je na to príliš maličký, avšak on už plánuje výlety s ním na motorke. Môj kolega je vášnivý fanúšik motoriek a veľmi rád pozoruje svet zo sedla takéhoto kovového tátoša. Povedal, že nič mu nedokáže nahradiť ten pocit, keď naštartuje a pomaličky sa začne hýbať vpred. Zrýchľuje a míňa všetky tie domy, ploty, stromy a ľudí cestou.

Povinné zmluvné poistenie motocykla je v takýchto prípadoch doslova až nevyhnutnosťou. Nejde o to, že by si mohol rozbiť svoju motorku. PZP motocykla slúži hlavne na škody spôsobené iným ľuďom a hmotným veciam ako sú napríklad iné motorky, autá a podobne.

Načo poistenie

Možno každý z nás si, čas od času povie, že mne sa to nemôže stať. Vieme predpovedať budúcnosť? Myslím, že to ešte stále nie je možné. A práve preto je lepšie poistiť seba, motorku a všetko čo treba. Jednoducho len tak pre istotu. Veď lepšie je platiť poistku a nikdy ju nemusieť použiť, ako neplatiť a potrebovať niečo vyriešiť. Toto je moje presvedčenie. Nemusíš s nim súhlasiť.

PZP pre motocykel je rovnako dôležité ako PZP pre automobil. Nielen, že je takéto poistenie zo zákona povinné, môže ti pomôcť hlavne tebe. Skutočne nikdy nevieš čo sa môže stať. A rozhodne je lepšie ho mať.

Musím si kúpiť ďalšiu

Kolega si už vyberal novú motorku. Doslova povedal: „Musím si kúpiť ďalšiu motorku“ Nerozumela som tomu tak som sa ho opýtala prečo, keď viem, že už jednu má. Do detailov mi vysvetľoval, že si kúpil jednu motorku, keď sa mu narodilo prvé dieťa, tak si musí kúpiť ďalšiu. Pomyslela som si: „Našťastie sa nenarodili dvojičky. To by si asi kúpil rovno dve motorky, keď už má takéto zaužívané tradície.“ Prišlo mi to vtipné tak som sa rozosmiala na celú kanceláriu. Len na mňa pozrel a ja som ho len slovne postrčila nech mi dopovie o akej motorke to tentokrát sníva.

Autorské právo: oneinchpunch / 123RF Reklamní fotografie

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na