Viete, ako si zaobstarať poštovú schránku pre vašu domácnosť? Každý typ poštovej schránky sa totiž hodí k inej stavebnej konštrukcii. Či už sa sťahujete do nového domu alebo vás čaká prerábka, ponúkame niekoľko zaujímavých tipov pre výber správnej poštovej schránky.

Aký materiál poštovej schránky si mám vybrať?

Vonkajšie poštové schránky sú vyrobené z rôznych materiálov. Zatiaľ čo niektoré disponujú ochrannými schopnosťami, iné slúžia aj na dekoratívny účel. Obľúbené varianty poštových schránok sú vyrobené z nerezovej ocele. Keďže nepodliehajú hrdzi, poslúžia ako dobrá ochrana voči nepriaznivému počasiu (dážď, búrka, sneženie a iné poveternostné podmienky). Hoci sú schránky z nerezovej ocele trochu cenovo náročnejšie, ich životnosť je dlhšia.

Plastové poštové schránky majú nízku hmotnosť a dokážu udržať svoju farbu aj pri intenzívnom slnečnom žiarení. V porovnaní s oceľovou kategóriou sú o niečo lacnejšie, avšak sú na nich vidieť škrabance. Pozinkovaný plech je ďalší typ materiálu, využívaný pri výrobe poštových schránok. Zinok poskytuje antikorózne vlastnosti ale vyžaduje si frekventovanejšiu údržbu, pretože spoje a hrany schránky môžu po čase zhnednúť.

Ak nemáte predstavu o tom, ako vyzerajú hliníkové poštové schránky, stačí si spomenúť na typické americké verzie, ktoré sa často objavujú aj vo filmoch. Podlhovastý tvar a červená vlajka sú klasickým poznávacím znakom. Z hliníka sa vyrábajú aj iné motívy, ako je vintage, moderný či historický dizajn. Počuli ste už o drevenej poštovej schránke? Ide o estetický a pritom praktický doplnok, často vytvorený na vidiecky štýl. Vďaka povrchovej úprave prírodného materiálu spĺňajú aj aspekt odolnosti.

Základné funkcie solídnej poštovej schránky

Moderné technológie sa neustále vyvíjajú a neobišli ani svet poštových schránok. V súčasnosti nájdete niekoľko zaujímavých doplnkov, ktoré uľahčia prístup k zásielke, ale aj každodennú prácu poštára. Ochranu pred krádežou zabezpečujú uzamykateľné dvierka a na identifikáciu poslúži priestor na menovku. Užitočné sú tiež tuby alebo držiaky na noviny. Ak máte pre schránku vymedzený vyšší rozpočet, môžete siahnuť po inteligentnej verzii so schopnosťou upozorniť majiteľa špeciálnej mobilnej aplikácie vždy, keď do jej vnútra niekto vloží poštu.

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je