Aj keď sa môže zdať, že vaše deti odsúdili knihy a nevedia si k ním nájsť žiaden vzťah, nemusí tomu byť tak. Len im chýba dobrá a pútavá kniha, do ktorej sa môžu ponoriť a ihneď si ju zamilovať. Medzi ne patria aj tieto 3, ktoré sme pre vás vybrali. Napriek tomu, že nemusia byť práve najnovšie, neznamená to, že sú zlé. Ktoré to napokon sú?

The Perks of Being a Wallflower

Kultová klasika vďaka svojmu úprimnému pohľadu na životy každodenných tínedžerov. Očami 15-ročného Charlieho román podrobne opisuje každodenné skúšky a trápenia, ktorým čelia mnohí tínedžeri, no venuje sa aj závažným a kontroverzným témam, ako je zneužívanie drog, tehotenstvo mladistvých a samovražda. Zameriava sa tiež na úlohy, ktoré priateľstvo, rodina a láska zohrávajú pri pomoci v ťažkých časoch. Ako stvorené pre vaše dieťa.

Angela’s Ashes

Franka McCourt rozpráva príbeh o svojom živote, keď vyrastal ako chudobné a deprivované dieťa v Írsku, a o tom, ako tieto okolnosti prekonal. Hoci je príbeh pútavý, McCourta zachraňuje sériou tragických udalostí jeho vzťahy s matkou a otcom, súrodencami, susedmi a priateľmi. Je to jedna z tých klasických kníh pre tínedžerov, ktorá inšpiruje mladých čitateľov a zároveň povzbudzuje, aby vydržali a prekonali všetky prekážky, ktorým môžu čeliť.

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Táto súčasná gay romanca je oveľa viac, ako román pre mladých a dospelých. Dielo sa snaží popierať tradičnú štruktúru deja, príbeh sa rozvíja lyricky a emocionálne. Povráva sa, že kritikou uznávaný román Alire Saenza bude tiež sfilmovaný. Kniha, ktorá obsahuje témy priateľstva a lásky, bola vydaná v roku 2012 a tak patrí medzi jedny z najstarších na tomto zozname. Pokiaľ hľadáte knihy pre deti a mládež, toto je ono.

Odhaľuje zložitý vzťah dvoch chlapcov, z ktorých jeden úplne neprijal svoju vlastnú identitu, ani dynamiku svojej rodiny. Je to nástroj na otáčanie stránok od autora LGBTQ, ktorý ukazuje tínedžerom, čo znamená prijať to, kým ste a kým sa môžete stať. Či sa nakoniec jedného dňa dočkáme pokračovania tohto úžasného príbehu je zatiaľ otázne. No kníh s podobnou tématikou je na internete a v kníhkupectvách neúrekom.

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú