Veľa motoristov vozí v automobile plno hlúpostí, ktoré nikdy nevyužijú. Stačí si raz za čas spraviť v kufre auta poriadok a budete sa diviť, čo všetko z neho vyhodíte. Keď si takto pekne spravíte nové miesto, tak ho ihneď nezapracte zbytočnosťami, ale pomôckami, ktoré zvýšia bezpečnosť každej jazdy. Napríklad si do kufra uložte snehové reťaze. Argumentujete, že sú veľké, ťažké a nemotorné? Nie všetky snehové reťaze majú takéto negatívne vlastnosti.

Prečo by ste si mali kúpiť snehové reťaze

Napriek tomu, že sa začína jar, tak by ste mali myslieť na výbavu do vozidla, ktorá vám pomôže v nepredvídateľných situáciách. Dnes by sme vás radi presvedčili, že snehové reťaze medzi túto výbavu patria. Ak si poviete, že vy ich iste nebudete potrebovať, tak sa mýlite. Túto mylnú predstavu majú hlavne majitelia silnejších vozidiel, ktorí si myslia, že silný motor ich vytiahne z každej šlamastiky. Ale prečo by sa v takomto prípade vyrábali reťaze na dodávky alebo reťaze na SUV 4×4? Je to preto, lebo reťaze sú povinné a potrebuje ich každé vozidlo. A to nielen pri jazde cez úseky ciest, ktoré sú označené dopravnou značkou. Reťaze si môžete na kolesá nasadiť kedykoľvek – pri výjazde do prudkého kopca počas snehovej metelice, pri prekonávaní závejov na parkovisku alebo počas jazdy cez zabahnený pole.

Aké reťaze sú tie pravé pre vaše potreby

V prvom rade si vyberajte snehové reťaze podľa rozmerov vašich pneumatík. Následne prihliadajte na to, ako veľkú oporu od reťazí očakávate. Najúčinnejšie na snehu i ľade sú kovové snehové reťaze. Tie sa líšia cenou a tiež efektivitou. Medzi najkvalitnejšie oceľové reťaze patria tie, ktoré vytvárajú šikmú stopu. Vďaka tejto stope pokrývajú celý behúň, čo znamená, že ubrzdia aj nemožné a prejdú cez akokoľvek vysoký závej. Snehové reťaze s priečkami sú strednou cestou v účinnosti aj cene. Najlacnejšie sú rebríkové reťaze, ktoré vám budú počas cesty na zimnú dovolenku stačiť.

Existujú reťaze, ktoré si v aute ani nevšimnete

Okrem kovových reťazí je možné zohnať chemické a textilné. Chemické sú len prvou záchranou na zasnežených či zľadovatených cestách. Po pár kilometroch sa z pneumatiky vyjazdia. Textilné snehové reťaze sú skvelým variantom pre ľudí, ktorí chcú mať bezpečnosť vo svojich rukách, sú vždy na všetko pripravení a nepredpokladajú časté cesty do hôr. Textilné reťaze sú po zložení menšie ako autolekáranička, takže by sme ich zaradili do výbavy každého jedného vozidla. Absolútne vám nebudú prekážať ani v lete a vďaka nim môžete mať istotu, že vás neprekvapí jarné či jesenné sneženie.

 

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je