Aj vy patríte medzi ľudí, ktorých trápi suchá pleť? V tom prípade ste tu správne! V tomto článku sa dozviete základné informácie o tomto type pleti a taktiež vám prezradíme tipy, ako suchú pleť vyriešiť raz a navždy.

Nepríjemné na dotyk, časté odlupovanie či začervenanie. To všetko patrí medzi základné faktory, na základe ktorých máte možnosť suchú pleť rozpoznať. Tento typ pleti môže byť dedičný, no vzniká aj pri častom menení tepelných podmienok, poprípade nesprávnou starostlivosťou a stravou. Suchú pokožka je v dnešnej dobe veľmi častým problémom tak, ako u starších generácií, aj u tých mladších.

Správna starostlivosť

Ako by mala vyzerať starostlivosť o pleť tohto typu? V prvom rade by ste to nemali preháňať. Ak patríte medzi ľudí, ktorí neustále skúšajú nové produkty, môžete tým svoju pleť unaviť. Aj dôsledkom toho sa môže zhoršiť jej stav.

Samozrejme, pleť je potrebné vyčistiť dvakrát denne, a to ráno a večer. Použiť môžete krém na suchú pokožku, vďaka ktorému pleť dôkladne hydratujete. Pri tomto type pokožky je totiž hydratácia mimoriadne dôležitá. Vyhnete sa prípravkom s vysokým obsahom chémie a radšej zvoľte produkty, ktoré majú len prírodné zložky.

Pite dostatok vody

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, suchá pokožka môže vzniknúť aj v prípade, že nedodržiavate pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej vody. Zvoliť môžete aj zelený alebo bylinkový čaj. Ak by bolo vaše telo dehydratované, pocítili by ste to aj na svojej pokožke, ktorá by bola postupom času čoraz viac suchá.

Preto neváhajte a starajte sa o svoju pleť tak, aby ste sa suchej pokožke raz a navždy vyhli. Niekedy rolu zohráva aj genetika, avšak to len v ojedinelých prípadoch. Vo väčšine prípadov to môžete zvrátiť vy sami, a to správnou starostlivosťou.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je