Aj vaša spálňa môže vyzerať ako izba v 5-hviezdičkovom hoteli. Jej kráľovnou je kvalitná manželská posteľ s pohodlným matracom. Vybrali sme pre vás niekoľko tipov, ako jednoducho zostaviť vašu spálňu snov.

Vytvorte si prostredie pre pohodlie

V 5-hviezdičkových hoteloch zvyčajne nájdete aj konferenčný stolík, pohodlnú sedačku, skrinky a šuflíky. Veľkosť vašej spálne vás pri zariaďovaní môže obmedzovať. No ak máte takú možnosť, predstavte si pohodlné kreslo s vysokou štýlovou lampou, v ktorom môžete po večeroch čítať svoje knihy, alebo malý toaletný stolík so zrkadlom. Poukladajte si na posteľ vankúšiky a na zem mäkký koberec. Takéto drobnosti zo spálne spravia vaše najobľúbenejšie miesto v byte. Napokon, spálňa nie je len posteľ a skriňa či zásuvky na ponožky.

Hra so svetlom aj súkromie

Veľa prirodzeného svetla bude pozitívne vplývať na vašu náladu. Ak máte menšiu spálňu, pouvažujte nad využitím zrkadiel, ktoré miestnosť opticky zväčšia a zároveň svetlo odrazia aj do ostatných častí miestnosti. Vašu spálňu zútulnia závesy či rolety v zemitých farbách. Tie zabezpečia súkromie a dodajú vám pocit bezpečia a domova.

 

Izby v 5-hviezdičkových hoteloch majú vynikajúco prepracované svetlá. Predstavte si, že sa vám v šatníku zažne svetlo automaticky, keď ho otvoríte. Samozrejmosťou sú aj bodové svetlá či rôzne lampy. Takéto vychytávky z vašej spálne spravia luxusný zážitok.

Manželská posteľ – kráľovná spálne

Výber manželskej postele rozhodne netreba podceňovať. Napokon, kvalita vášho spánku ovplyvňuje váš život, náladu a celkovú výkonnosť počas dňa. Manželská posteľ je zároveň najvýraznejším prvkom celej spálne. Pri výbere postele dbajte na materiál, veľkosť a dizajn.

 

Manželské postele s kovovou konštrukciou pôsobia romanticky, drevené postele sa hodia takmer do každého interiéru a vynikajú svojou jednoduchosťou, no a napokon čalúnené manželské postele skvelo dopĺňajú moderný interiér. Veľkú pozornosť venujte aj výberu matracu, ktorý by mal byť pevný, ale aj pohodlný.

Vaša spálňa je len vaša

Luxus spálne z 5-hviezdičkového hotela napodobníte pomerne jednoducho. Vy však máte niečo, čo vám môžu všetky hotely sveta závidieť. Váš jedinečný štýl. Doplňte si svoju spálňu vaši osobnými predmetmi, umením či fotografiami.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny