Kam sa pozrieme, všade samé dvojčatá! Ulice sa prepĺňajú súrodeneckými kočíkmi a my sa nestíhame diviť nad ich dizajnom. Ako vybrať kočík pre dvojičky, aby sa v ňom cítili komfortne a zároveň bol praktický?

Dlhý alebo široký súrodenecký kočík

Život je plný prekvapení a mnohé rodiny ostanú v nemom úžase, keď zistia, že čakajú druhé dieťa alebo rovno dvojčatá. Deti sú radosť, no zároveň nám do života prinesú i pár starostí. Tie sa týkajú starostlivosti o zdravie, stravovania, odievania, ale i bežných činností, akými je v prvých mesiacoch života kvalitný spánok či prechádzka na čerstvom vzduchu. Niektoré mamičky sa vzdajú hneď na začiatku a kočíkovanie dvoch detí naraz radšej neriskujú. Často posielajú na prechádzku starých rodičov a snažia sa, aby sa deti vystriedali. Riešením je tiež zaobstarať si klasický kočík, k nemu ergonomický nosič a chodiť na prechádzky s oboma deťmi naraz. Je ale správne dopriať jednému drobcovi komfort v kočíku a druhému nie? Pri mamičke je síce super, ale môže to medzi deťmi neskôr vyvolať prvé konflikty.

 

Na trhu je množstvo súrodeneckých kočíkov, ktoré si obľúbili mamičky z celého sveta. Detičky počas jazdy zažívajú rovnaké dobrodružstvo a ani jedno z nich nie je znevýhodnené. Ak sedia vedľa seba, môžu spolu už od útleho veku komunikovať a navzájom sa upozorňovať na to, čo práve vidia. Sú také kočíky pre dvojičky, v ktorých vaše ratoliestky sedia vedľa seba, ale aj také, v ktorých detičky sedia za sebou. Podľa šírky dverí a priestorov, cez ktoré budete prechádzať, si môžete zvoliť najvhodnejší variant kočíka. Najmä mamičky žijúce v panelákoch môžu mať problém so šírkou súrodeneckého kočíka, preto si nezabudnite odsledovať rozmery. V kočíku pre dvojičky môžu sedieť deti v smere jazdy i naopak a aj si pohodlne zdriemnu. Je iba o niečo širší ako bežný kočík, teda sa ovláda rovnako jednoducho aj napriek dvojnásobnej záťaži, a to aj vďaka predným otočným kolieskam a ľahkej, no zato pevnej konštrukcii. Súrodenecký kočík sa dá zložiť tak jednoducho ako dáždnik.

Kočík pre dvojičky nemusí vyjsť draho

Je pravda, že s príchodom dvojčiat v rodine pocítime aj väčšie finančné zaťaženie, avšak stačí sa popozerať po cenovo dostupných kočíkoch, v ktorých si detičky rovnako pohodlne posedia i zdriemnu. Všetky vyzerajú štýlovo a elegantne a môžeme si voliť spomedzi rozmanitých farieb a vzorov. Kočíky pre dvojičky sú ľahko skladné, ideálne na cestovanie i do domácností s obmedzenými priestorovými možnosťami. Lacnejšie druhy súrodeneckých kočíkov obsahujú päťbodové bezpečnostné pásy, nastaviteľnú opierku chrbta, priestranný nákupný košík aj nepremokavú striešku, takže sa od tých drahších priveľmi nelíšia. V súrodeneckom kočíku môžu sedieť deti rovnakého alebo podobného veku, a to najprv v hlbokej vaničke, neskôr v športovej nadstavbe.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny