V súčasnej dobe si aj mužská populácia potrpí na svojej vizáži, pričom si všíma predovšetkým nedostatkov na svojej postave. Značné znepokojenie nastáva v okamihu, keď si muž všimne zväčšeného objemu prsných žliaz. Táto nedokonalosť je väčšinou následkom hormonálnej nerovnováhy v tele, ktorou trpí 60 až 75 % mužov v adolescentnom veku a 30 až 40 % mužov v dospelosti. Hoci v období dospievania sa tento problém nerieši operatívne, lebo väčšinou vymizne, v dospelosti už je operatívny zákrok žiaduci.

Zväčšené prsné žľazy u mužov sú nielen nevzhľadné, ale tiež môžu byť bolestivé a tuhé. Z tohto dôvodu sa potom odporúča ich zmenšenie. Zákroku, ktorý sa nazýva gynekomastia, predchádza vstupná prehliadka na endokrinologickom oddeleniu. Lekár podľa endokrinologického vyšetrenia stanoví, či je operatívny zásah potrebný alebo nie. V tomto prípade je názor odborníka veľmi dôležitý, pretože na jeho základe sa určí druh gynekomastie.

Zväčšené žľazy môžu byť pre mužov aj nebezpečné, pretože sa v nich môžu objavovať cysty. Veľa mužov ani netuší, že rakovina prsia nie je len ženskou záležitosťou, ale objaviť sa vo výnimočných prípadoch môže aj u mužov. Štatistiky uvádzajú, že karcinóm prsnej žľazy zasiahne 0,5 % mužov. No vo všetkých prípadoch je toto zákerné ochorenie u mužov smrteľné kvôli neskorej diagnostike.

Operácia v čiastočnej a celkovej anestézii

Operatívny zákrok sa vykonáva buď v lokálnej, alebo celkovej anestézii. Záleží na zložitosti a druhu zákroku, o čom vás bude informovať lekár pri predoperačnom vyšetrení. Skutočná gynekomastia sa vykonáva v celkovej anestézii, počas ktorej je odstránená prebytočná prsná žľaza. Ale ak stačí odsať tukové tkanivo, potom je možné tento výkon vykonať v čiastočnej anestézii. O všetkých podrobnostiach aj o priebehu zákroku vás bude informovať priamo odborník.

Kto vykonáva gynekomastiu?

V tejto oblasti pôsobí bratislavská klinika aveclinic, s.r.o., ktorá sa vyznačuje širokým portfóliom služieb. Jej lekársky tím tvoria iba špičkoví špecialisti, ktorí svoju prácu neberú len ako prácu, ale ako svoje poslanie. Centrum estetickej medicíny sa zaoberá plastickou chirurgiou, estetickou dermatológiou a dermatologickou liečbou.

Popri tom, že vám na klinike vykonajú zmenšenie prsných žliaz, vám urobia aj naopak zväčšenie pŕs. To ale budú požadovať práve ženy. Tento zákrok sa nazýva augmentácia. Ďalej sa na špecialistov s kliniky obrátite v prípade, že budete potrebovať liposukciu, plastiku nosa, aplikáciu botulotoxínu, nechirurgický lifting, liečbu straty vlasov a podobne. Zameranie kliniky je naozaj široké a rôznorodé. Viac informácií o lekárskom tíme, referenciách aj vykonávaných výkonoch nájdete na webovej stránke www.aveclinic.sk.

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred