Ženy milujú šperky a bižutériu! Čím ich je viac, tým lepšie… Veď ku každému outfitu sa hodí iný šperk alebo iný kúsok bižutérie. A čomu dávate prednosť Vy? Vyberáte si radšej drahšie, ale zato trvácnejšie strieborné šperky? Alebo Vám stačí o čosi lacnejšia bižutéria? Povieme Vám, prečo by ste si mali zvoliť práve striebro!

Výhody strieborných šperkov

Strieborné šperky majú oproti bižutérii mnohé výhody. Prečo sa teda oplatí do striebra investovať?

  • Striebro je večné! Vydrží Vám naozaj dlhé roky. Ak sa Vám strieborný šperk nepodarí stratiť, môže vydržať naozaj navždy. Naopak, bižutéria sa môže znehodnotiť veľmi skoro. Stáva sa, že sčernie, prípadne zmení farbu. A to je jej koniec. Bižutériu totiž nemožno vyčistiť.
  • Strieborné šperky sú lacné. Ak si porovnáte ceny striebra a napríklad ceny zlatých šperkov, striebro je naozaj omnoho lacnejšie. To však neuberá na jeho lesku a kráse. A tak si môžete vybrať na každú príležitosť iné strieborné šperky! Pokiaľ však ide o porovnanie ceny striebra a obyčajnej bižutérie, striebro je len o čosi málo drahšie.
  • Striebro sa veľmi jednoducho udržiava. Aj keď sa stane, že Vám strieborný šperk sčernie alebo zmení farbu, vyčistíte si ho za pár minút aj doma. Stačí použiť handričku a prípravok určený na čistenie striebra. Ak sa Vám do toho nechce, za pár drobných Vám strieborný šperk vyčistí klenotník.

V dueli striebro verzus bižutéria teda jednoznačne víťazí striebro! A okrem toho, striebro je stále moderné…

24

Aktuálne trendy alebo aké striebro sa nosí?

To, aké strieborné šperky si zvolíte, záleží len na Vašom vkuse. Jemné a elegantné strieborné náramky sú nestarnúcou klasikou. Hodia sa tak na bežné nosenie, ako aj na špeciálne príležitosti. To isté platí pre jemné strieborné náušnice, takzvané „napichovačky“. Tými nemôžete nič pokaziť a každá žena by mala vlastniť aspoň jeden takýto pár. Hodia sa hlavne v prípade, že ostatné šperky sú výrazné. Jemné náušnice dozdobené napríklad zirkónmi sú krásnou bodkou a elegantným doplnkom. Zaobstarajte si teda túto klasiku a pri ostatných kúskoch už môžete experimentovať.

Aktuálne módne trendy v oblasti strieborných šperkov sú: geometrické tvary, inšpirácia prírodou, mohutnosť a farebnosť! Ak teda chcete kráčať s týmito trendmi, vyberte si napríklad strieborné náušnice v tvare lístkov, mohutné náhrdelníky, či strieborné náramky s farebnými kameňmi. Perfektne nimi doplníte a podčiarknete slávnostný outfit.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny