Jeseň neprináša len koniec leta, pestré odtiene červenej a oranžovej a krásne západy slnka.
Nedostatok vitamínu D, kratšie dni a dlhšie noci, pokles teplôt a nástup do aktívneho pracovného režimu podnecujú pocity vyčerpania, dlhodobé jesenné únavy alebo dokonca sezónnu depresiu, ktorá je podľa WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) klasifikovaná ako jedna zo subkategórií depresie.

Prečo je jesennej únave nutné venovať pozornosť?

Únavy, depresívne stavy, melanchólia, apatia a strata motivácie sú len prostriedky, ktorými sezónna depresia napĺňa svoj plný potenciál. Okrem úpadku do dlhodobého stavu depresie nám hrozí aj syndróm vyhorenia, ktorý je v extrémnych prípadoch možné riešiť len hospitalizáciou.

Mnohí z nás si povedia, že to je len sychravým počasím ba dokonca, že to časom prejde. Tento predpoklad nie je len myľný ale aj nebezpečný. Duševné problémy sú rovnako dôležité ako všetky choroby tela. Zápal pľúc a depresívne nálady fungujú v princípe rovnako, ak im nebudeme venovať pozornosť, prerastú nám cez hlavu.

Ako sa sezónnej depresií vyhnúť?

Kľúčové je myslieť na to, že sme len ľudia. V sychravom počasí a s prudkým poklesom teplôt sú smutné nálady bežné a preto nemôžeme koketovať so stresovými situáciami a nakladať si na plecia viac ako je nutné. Je jasné, že náš život vyžaduje miestami rýchle tempo a preto sa musíme naučiť oddychovať. Vymedziť si čas pre seba a sústrediť sa na svoje šťastie.

Liekom na tieto ťažkosti môže byť jóga, dychové cvičenia ako Tai Chi, posilňovanie alebo opäť tantra masáž, ktorá vymedzí čas venovaný len nám a našim trápeniam a potrebám.

Stovky rokov stará forma asistovanej meditácie, ktorá sa zameriava na vnútorné energetické prúdy je dokonalý spôsob prístupu do vlastného vnútra. Ak neviete kde začať alebo máte pochybnosti výborným štartom je Tantra Diamond Bratislava. Salón s vysoko profesionálnym, no stále osobným a ľudským prístupom pre začiatočníkov ale aj stálych klientov. Odborne vyškolené tantra masérky vám predstavia celú filozofiu masáží, prejdú si s vami priebeh a pripravia okolnosti ako šité na mieru pre vaše požiadavky.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny