Každý rok si nadšenci vodných športov nevedia predstaviť teplé letné dni bez poriadnej dávky adrenalínu. Práve vodné skútre sú skvelou voľbou pre všetkých tých, ktorí milujú zábavu a zároveň bláznivé triky či ostré zákruty, ktoré môžu bez problémov skúšať. Tento typ plavidla je totiž jedným z najobľúbenejších, a to hneď z viacerých dôvodov!

Ako fungujú vodné skútre?

Vodné skútre Sea-Doo sa na prvý pohľad môžu javiť ako akési hybridy medzi motocyklami a člnmi, avšak v skutočnosti sú jedinečné svojím fungovaním, čo by mal poznať každý jazdec. Vodný skúter totiž vytvára prítlak s jedinečným obežným kolesom v štýle „vývrtka“. Nasáva veľké množstvo vody do hnacieho kanála a potom vytláča vodu von cez tryskovú dýzu v tvare kužeľa s obmedzeným rozmerom. Moderné vysoko výkonné motory generujú veľa tepla, pričom sa na ochladenie motora používa chladiaci systém, ktorý využíva výhody chladnejšej vonkajšej vody ako trebárs jazera. Čo sa týka materiálového prevedenia, prepracovaný trup a nižšie položené ťažisko zaručuje neuveriteľnú stabilitu a istotu pri rýchlosti alebo v pokoji, vďaka čomu sa budete cítiť bezpečne za každých okolností. Výhodou je, že trup skútra je mimoriadne ľahký a poskytuje výbornú odozvu, a to aj pri plnom výkone.

Inteligentný rýchloupínací systém i vodotesná priehradka

Vodné skútre Sea-Doo s bezpečným rýchloupínacím systémom LinQ poskytujú dostatok úložného priestoru, čo je jedna z hlavných predností najmä vtedy, ak ste „na palube“ viacerí. Vodný skúter umožňuje tiež ľahko zacvaknúť palivovú nádrž, tašku alebo chladiaci box na zadnú časť plavidla, a to len za pomoci dvoch praktických integrovaných upínacích bodov. Vodotesná priehradka dovoľuje vašim zariadeniam vrátane telefónov či kamier zostať nabitými počas celej doby, keďže jej súčasťou je práve USB port. Tak čo poviete, bude to tento rok vodný skúter alebo štvorkolka, čomu dáte prednosť?

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je