Mnohí rodičia riešia pred dovolenkou dilemu, či vziať so sebou bicykle, alebo ich nechať doma. Na jednej strane túžia po aktívnej dovolenke a na druhej ich odrádza voziť v horúčavách dieťa v sedačke. Vďaka cyklovozíku sa nemusíte jazdy na bicykli vzdať ani počas dovolenky v tuzemsku alebo v zahraničí.

V cyklovozíku odveziete dieťa prakticky od narodenia

Cyklovozíky sú prídavné zariadenia k bicyklom, ktoré slúžia na prepravu malých detí. Niektorí ľudia ich využívajú dokonca na prepravu domácich maznáčikov alebo nákupov. Najväčšou výhodou vozíkov za bicykel je, že sú veľmi skladné a tým pádom si ich môžete zobrať na dovolenku. Odviesť bicykle nie je vôbec žiadny problém, keďže v obchodoch nájdete veľa typov nosičov na bicykle, ktoré sa upevňujú na rôzne časti automobilu. Najviac preferované sú nosiče bicyklov na ťažné. Na prepravu cyklovozíka vám poslúži kufor v aute alebo strešné boxy. Cyklovozíky sú vyvinuté tak, aby dieťa vo vnútri nepociťovalo pri jazde žiadne otrasy. Je preto nutné, aby ste si cyklovozík vyberali predovšetkým podľa typu odpruženia. Následne vložíte do vozíka špeciálne vložky, ktoré sú určené pre novorodencov a udržia telíčko dieťaťa v správnej polohe.  Vďaka vložke je váha dieťaťa rozložená rovnomerne a nie je zaťažovaná žiadna časť jeho tela. Vložka je tiež, podobne ako odpruženie, ochranou proti otrasom. Do niektorých modelov vozíkov sa dajú umiestniť klasické autosedačky.

Cyklovozíky sú bezpečné a komfortné

Jazda na bicykli s cyklovozíkom je komfortná pre vás i vaše dieťa. Rozdiel medzi vozením detí v sedačke a vo vozíku je enormný. Nebudete pociťovať žiadnu zvýšenú záťaž pri šliapaní do pedálov. V cyklovozíku je dieťa pripevnené popruhmi a vozík je zabezpečený proti prevráteniu. Zároveň sú materiály používané pri výrobe vozíka odolné. Dieťa v cyklovozíku je chránené pred vetrom, slnečným žiarením i dažďom. Vo vozíkoch sú odvetrávacie okienka, sieť proti hmyzu a ochranný obal pre prípad dažďa. Nezanedbateľnou výhodou je tiež to, že výrobcovia mysleli na prepravu drobností potrebných pre vaše ratolesti a opatrili vozíky rozmanitými vreckami či inými priestormi na úschovu vecí. Nechce sa vám na dovolenku brať detský kočík? Cyklovozík môžete využívať aj ako kočík alebo si ho pripevniť pomocou nadstavcov k telu a venovať sa joggingu.

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je