Prvá jazda na detskom bicykli je zážitkom nielen pre dieťa, ale aj pre rodičov. Vidieť svoju ratolesť nebojácne jazdiť na novom bicykli znamená krok k samostatnosti. Keď sa dieťa naučí na bicykli jazdiť naozaj perfektne, môže vyraziť na výlet celá rodina a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvá.

Bicykel už od útleho detstva

Mnohí rodičia kúpu detského bicykla odkladajú do predškolského alebo školského veku. Nemusíte čakať až do tohto obdobia. Malým testom pre vás môžu byť detské odrážadlá. Ak vaša ratolesť zvládla jazdu na odrážadle, môže smelo začať jazdiť aj na bicykli. Najmenšie 12 palcové bicykle sú určené dokonca pre deti od dvoch rokov. Tieto bicykle sa podobajú na odrážadlo len s tým rozdielom, že majú pedále a rýchlostný stupeň. Malé deti ocenia, keď im umožníte jazdiť najskôr s pomocnými kolieskami. Predsa len nemajú ešte dobre vyvinutú motoriku a ani nedokážu na sto percent udržať rovnováhu. Zakúpte dieťaťu bicykel s rozprávkovými postavičkami a už ho nikdy nebude chcieť pustiť z rúk. Veľký výber bicyklov pre deti každého veku nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Nezabudnite ani na to, že pri prvých pokusoch o jazdu bez koliesok hrozia pády, a preto kúpte dieťaťu aj sadu chráničov a ochrannú helmu.

Kupujeme prvý bicykel

Pri kúpe prvého bicykla pre dieťa prihliadajte na jeho výšku a hmotnosť. Celkom iste nekupujte väčší bicykel len preto, aby vám dlhšie vydržal. Pre dieťa je nielen problematické takýto bicykel riadiť, ale mu aj hrozia pády a následne zranenia. Dôležitá je tiež hmotnosť bicykla, ktorá ovplyvňuje jeho ovládateľnosť. Dbajte na to, aby bola reťaz bicykla chránená krytom. Bezpečnosť dieťaťa dosiahnete jedine tak, že nebudete šetriť a zaobstaráte mu značkový bicykel. Tieto bicykle spĺňajú všetky bezpečnostné normy a sú vyrábané z odolných materiálov. Detské bicykle sa vyrábajú s rôznymi rozmermi kolies, ktoré sa udávajú v palcoch. Napríklad pre deti od 2 do 6 rokov sú určené bicykle s rozmermi 12 až 14 palcov. Školákovi môžete kúpiť bicykel 16 – palcový a juniorské bicykle majú rozmer 24 palcov. Tieto údaje však berte len ako orientačné a riaďte sa skutočnou výškou dieťaťa. Zmerajte jeho výšku od rozkroku smerom pod zem a podľa tohto údaju vyberajte výšku sedla. Deti potešia aj malé detaily, napríklad zvonček s rôznymi zvukmi, reflexná vlajka alebo košík na prevážanie detských pokladov.

 

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je