Domácnosť je miesto, kde trávime najviac svojho času. Nemusíme si uvedomovať, že práve vo svojom obydlí máme najviac alergénov a prachu, zvlášť, ak máme koberce. Bežné čistenie kobercov odstráni časť nečistôt. Naďalej nám však robia spoločnosť roztoče, alergény a prach, ktoré sa najviac šíria z podlahy a kobercov.

Skúsenosti v oblasti čistenia kobercov hovoria, že šetrné a hĺbkové odstraňovanie nečistôt a prachu z kobercov, si vyžaduje účinnú technológiu, vyspelé strojové vybavenie a najnovšie znalosti.

„Bežné upratovanie v domácnosti odstráni časť nečistôt, ktoré sa počas dňa zhromaždia najmä na podlahe, v kobercoch. Čistenie kobercov do hĺbky si vyžaduje dokonalých pomocníkov a čistiace prostriedky,“ hovorí Petr Lipka zo spoločnosti A Servis Lipka s.r.o., ktorá má s hĺbkovým čistením kobercov viac ako 20-ročné skúsenosti.

Hĺbkové čistenie kobercov je šetrné

Na hĺbkové strojové čistenie kobercov je najlepším priateľom špičková a výkonná technika, ktorá nepoškodí koberec. Pri čistení kobercov sa dbá aj na výber účinných čistiacich prostriedkov.

„Pri čistení kobercov používame výkonné kotúčové stroje s rotačnými kefami, ktoré sa dokážu šetrným spôsobom dostať až do štruktúry koberca. Naviažu nečistoty – alergény, prach a roztoče, ktoré sa pri bežnom upratovaní v domácnosti neodstránia,“ pokračuje Lipka v téme čistenie kobercov Bratislava.

Vyčistením predĺžite životnosť koberca

Pri hĺbkovom čistení koberca dochádza ku niekoľkým efektom v jednom okamihu. Odstránia sa nečistoty, alergény, prach a použitím kvalitných a šetrných čistiacich prostriedkov sa koberec dezinfikuje.

„Nečistoty sa pri hĺbkovom čistení koberca vysajú výkonným strojom prakticky až dosucha, podobne, ako to poznáme v domácnosti pri tepovaní. Šetrne vyčistený koberec si týmto spôsobom zachová svieži vzhľad a predĺži sa jeho životnosť,“ ukončuje Lipka.

Viac sa dočítate na našom blogu.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.