Je krásny, slnečný deň, máte chuť vidieť spoznať niečo nové no neviete kam  sa vybrať?  V tomto článku sme si pre vás pripravili 10 krásnych miest Slovenska, ktoré by bol hriech nevidieť.

Červený kláštor

Červený kláštor je pôvodne gotický kartuziánsky kláštor, ležiaci v malebnom vyústení potoka Lipník do prielomu Dunajca v Pieninskom národnom parku v obci Červený Kláštor v okrese Kežmarok. Jedná sa o národnú kultúrnu pamiatku, ktorá bola kedysi obívaná mníchmi z kamaldulského a kartuzianského rádu. Na svoje si tu prídu určite milovníci histórie, a aj trošku dravejší jedinci, kedže je tu možnosť splavu Dunajca na drevených pltiach. Svoj výlet môžete obohatiť návštevou Košíc kde si môžete prenajať auto a bez stresu a starostí navštíviť túto pamiatku a jej okolie.

Hájske vodopády

Toto miesto je skôr vhodné pre aktívnejších a turisticky zameraných ľudí, kedže nie je možnosť sa autom dostať až k vodopádu, čo znamená že bude potrebné nejakú tú vzdialenosť prejsť aj po svojích. Hájske vodopády sa nachádzajú v Hájskej doline, neďaleko od cesty spájajúcej obce Háj a Hačava. Patria medzi najkrajšie útvary Slovenského krasu, ktoré určite stoja za prezretie.

Jazero Beňatina

Tyrkysové jazierko vzniklo v bývalom kameňolome, kde sa našla skamenelina 5 metrov dlhej ryby, preto bolo ťažba zastavená. Zároveň došlo k zaplaveniu kameňolomu spodnou vodou a vytvoreniu jazierka, ktoré svojou scenériou pripomína Plitvické jazerá. Beňatina sa nachádza v okrese Sobrance medzi dedinami Beňatina a Inovce. Žiaľ aj keď tyrkysová farba pôsobí veľmi zvodne, v jazere Beňatina sa nie je možné okúpať.

Myslím že určite aspoň jedno z vyššie spomínaných miest vás zaujalo ale nemáte auto? Jednoduchým riešením pre vás bude požičovňa áut, v ktorej si môžete za veľmi výhodne ceny prenajať auto podľa vášho gusta a vaších potrieb. Viac info o požičovni áut www.autopozicovna-kosice.sk

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na