Už dávno sú preč časy, kedy ste sa preháňali v športiaku a okúzľovali všetky dámy okolo seba. Jednu už máte konečne doma, k dáme vášho srdca pribudli dve deti a zrazu zisťujete, že potrebujete väčšie vozidlo. Rodinné auto na dovolenky, víkendové pobyty, vozenie detí do školy a manželky do práce musí spĺňať isté parametre. Podľa čoho rodinné auto vybrať?

1. Počet miest na sedenie

Je zrejmé, že nové rodinné auto musí mať viac miest na sedenie. Často sa stane, že vaše deti chcú do školy alebo z krúžku zaviesť svojich kamarátov. Viac miest sa zíde aj počas ciest na dovolenky, kedy potrebujete miesto pre batožinu. Ideálny počet miest na sedenie v rodinnom aute je 7. Medzi vozidlá s viacerými sedadlami patria SUV alebo väčšie osobné dodávky.

2. Malé detaily zavážia

Nové rodinné auto musí mať okrem miest na sedenie dostatok priečinkov a miesto na odkladanie drobností. Deti potrebujú mať po ruke hračky, manželka vlhčené obrúsky a vy slúchadlá k mobilu, aby ste mohli počúvať hudbu a nezbláznili sa z vreskotu vo vozidle. Väčšie deti nedokážu žiť bez telefónu a tabletu. Vozidlo by malo disponovať viacerými USB konektormi na nabíjanie.

3. Prevážanie batožiny

Ako hlava veľkej rodiny iste viete, že deti so sebou nosia tony zbytočností a manželka dve tony. Pobaliť sa na dovolenku je stresujúci zážitok. Nové rodinné auto by malo mať dostatočne veľký kufor a k tomu na streche hagusy. Na hagusy pripevníte strešné nosiče a strešné boxy. S takouto výbavou nové rodinné auto zvládne previesť stovky litrov batožiny.

4. Bezpečnosť

Na rodinné vozidlo sa musíte spoľahnúť v každej situácii. Vo výbave rodinného vozidla nesmú chýbať elektronickí asistenti. Iste poznáte príbehy o deťoch zabudnutých v aute. Novšie automobily majú parkovacieho asistenta, ktorý vás po zaparkovaní upozorní na pasažierov sediacich na zadných sedadlách. Niektoré nové autá disponujú nočným videním, systémom detekcie únavy vodiča alebo systémom hľadania mŕtveho bodu.

5. Pozor na spotrebu

Rodinné vozidlo budete využívať denne a často na krátke vzdialenosti. Odpadá kúpa vozidiel s naftovým motorom. Ideálnym variantom rodinných vozidiel sú hybridy alebo elektrické automobily.

 

 

Facebook Comments

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu