Vianoce nasadli do pretekárskeho auta a blížia sa k nám neuveriteľnou rýchlosťou. Preto nielen kníhkupectvá, ale aj zlatníctva zažívajú doslova zlaté obdobie. Predaje a tržby vyleteli hore ako Apollo  11 a predajcovia zažívajú dvojnásobné Vianoce. Ako však vybrať šperk tak, aby neskončil ako závažie v šperkovnici? Mám kúpiť strieborné alebo zlaté náušnice? Aký druh šperku mám vybrať? Bude sa jej to páčiť? Keď vás mátajú tieto otázky v hlave, tu je niekoľko tipov, ako sa vyhnúť pochybnostiam.

naušnice

Aký šperk chcete kúpiť?

Predtým ako vojdete do obchodu alebo otvoríte okno s e-shopom, musíte vedieť, aký šperk chcete kúpiť. Prečo? Pretože by ste zošediveli, keby ste mali prezerať všetky strieborné náušnice, retiazky, náhrdelníky, prstene či brošne. Takto si poviete, že chcem kúpiť prsteň a výber sa vám zúži. Pozor, vyberajte šperky podľa toho, čo o danom človeku viete. Poznáte jeho veľkosť prsta? Nie? Tak mu radšej kúpte brošňu. Tiež náušnice kupujte len vtedy, keď viete, že obdarovaný má prepichnuté uši, brucho alebo čokoľvek, kde to využije.

Berte ohľad na vkus

 Dôležité je si uvedomiť, že šperk nekupujete pre seba, ale pre druhého. Zohľadnite pri výbere, či tá šťastná osoba má rada jednoduchý minimalistický štýl, niečo honosnejšie alebo zlatý stred. Ideálne je poznať aj šatník toho, komu šperk kupujete, aby ste vedeli vybrať taký, ktorý sa bude hodiť k oblečeniu.

Poznáte danú osobu dobre?

Poznáte človeka, pre ktorého kupujete šperk, dobre? Spomeňte si na to, či vám nehovorila, že zlatý prsteň je to, po čom vždy túžila. Alebo si spomeňte na to, čo obdarovaný rád robí. Ako malá chodila na súťaže krásy? Kúpte jej diadém, ktorý jej tieto časy pripomenie. Viete, aké je znamenie? Pokojne môžete skúsiť vplávať aj do týchto vôd.

Skúste šperk vylepšiť

 Našli ste vysnívaný šperk? Nebojte sa ho urobiť ešte lepším. Pokojne tam dajte vygravírovať dátum, venovanie alebo iniciálky. Všetko má pre obdarovaného väčšiu cenu, keď do toho vložíte ešte väčší kúsok seba ako len to, že ste darček vybrali.

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny