Nosiče na bicykle, ktoré sa umiestňujú na ťažné zariadenie, sú skvelou voľbou najmä pre vyššie typy vozidiel, ktoré na streche premiestňujú iný náklad. Výhodou je, že tieto nosiče sa dajú ľahko namontovať, čo znamená, že inštaláciu zvládnu aj menej zdatní jedinci. Bicykle nie je potrebné prenášať ponad hlavu ako v prípade, ak by ste mali nosič na bicykle umiestnený na streche, čo je jedna z hlavných predností. Pýtate sa, čo ďalšie si všímať pri kúpe nosiču na bicykle?

Strešné nosiče sú variabilné, avšak skôr na príležitostné použitie

Na trhu dnes nájdeme množstvo typov nosičov na bicykle, ktoré sa odlišujú kvalitatívnym prevedením, značkou, ale tiež konečnou cenou. Okrem toho sú rozdielne aj v spôsobe inštalácie a umiestnenia bicyklov, čo ľudí zaujíma pri výbere asi najviac. Strešný nosič bicyklov, ktorý sa umiestňuje na strechu vozidla, je veľmi variabilný, a preto nebýva problém ani preprava väčších bicyklov. Výhodou je tiež rozumná cena, pričom tieto typy nosičov oceníte najmä pri príležitostnom používaní. Naopak, nosiče bicyklov na ťažné zariadenie je možné využívať častejšie, keďže sú jednoduchšie na manipuláciu, inštaláciu a z hľadiska bezpečnosti sú na vysokej úrovni.

Nezabudnite ani na strešný box!

Strešné boxy môžeme rozdeliť na krátke a dlhé, prípadne nízke určené na prepravu lyží a vysoké určené na prepravu batožiny. Pri výbere je nutné zvážiť aj to, na aký účel budete strešný box potrebovať, prípadne ako často ho plánujete využívať. Vo všeobecnosti sa odporúča siahnuť po väčšom a pevnejšom boxe, kde môžete odložiť nielen lyže, ale tiež prilby či lyžiarky. Všímajte si tiež povrchovú úpravu boxu, ale tiež spôsob montáže – ten lacnejší sa pripevňuje viacerými skrutkami na nosič, pričom ten drahší viete upevniť pomocou rýchloupínacieho systému, čo vám ušetrí čas aj energiu. Treba mať na pamäti, že každé bremeno pripevnené na strechu vozidla zvyšuje jeho ťažisko, a teda zhoršuje jazdné vlastnosti pri prejazdoch zákrut alebo prudkom brzdení. Ak si s výberom nosiču či strešného boxu neviete dať rady, neváhajte a kontaktujte odborníkov, ktorí vám v tomto smere poradia s ohľadom na vše preferencie.

 

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na