Aj keď sa dá predpokladať, že trhové trendy a ceny komodít môžu zakolísať s popularitou zlata, v súvislosti so šperkami nevyjde tento drahý kov z módy asi nikdy. Jednou z možností, ako byť v roku 2016 šik, sú aj zlaté šperky s dramatickými vzormi. Medzi ne nepatria len prstene a náramky, ale aj prepracované manžety, artikulované Bib náhrdelníky a priemyselne elegantné obojky. Viac sa o ďalších skvostných novinkách a trendoch dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Retiazky, prívesky a náhrdelníky

Čo sa týka retiazok a reťazí, tak v budúcom roku si budete môcť vyberať z množstva najrôznejších variantov a prevedení. K dispozícii budú typy rôznych veľkostí, tvarov a farieb. Rok 2016 prinesie veľa nových a inovatívnych nápadov. Medzi príveskami budú dominovať náboženské symboly, najmä krížik, a to bez ohľadu na to, čo vyznávate a kam sa radíte. Môžete si vybrať teda niečo z tejto kategórie, prípadne hľadať ďalej svoj štýl. Pokiaľ milujete náhrdelníky, tak svoju pozornosť upriamte na tie s kryštálmi. Dizajnéri predpokladajú, že práve tieto kúsky sa budú tešiť mimoriadnej obľube. Ak nie sú kryštáliky nič pre Vás, stavte na iný oslňujúci a zdobený dizajn. Na pultoch by sa mali objaviť náhrdelníky rôznych vzorov a farieb, nemusíte sa preto obávať, že si nebude z čoho vyberať. Našim tipom je kvetinový dizajn v žltých a modrých tónoch. Ralph Lauren predložil zase náhrdelníky s veľkými guľatými príveskami z rozmanitej farebnej palety.

Štruktúrované šperky a prstene

Nadčasová elegancia spojená so štruktúrovanými šperkami, aj toto bude trend budúceho roka. Zlato sa stane najvýznamnejším aspektom módneho priemyslu. Zdá sa, že ani geometrické tvary a domorodé vzory nikdy nezostarnú. Zlaté prstene ovplyvnia dva úplne odlišné štýly. Gucci predstavil svoje fit koktailové prstene v extravagantných farebných tónoch a vzoroch, kedy je dovolené vziať si na každý prst iný trendový kúsok. Chloé sa zase drží modernej jednoduchosti, kedy stavila na Art Deco dizajn, pričom využíva jednoduché zlaté motívy a uprednostňuje multiplex na jeden prst, aby sa zabránilo nadbytku.

Náramky a náušnice

Tiež náramky ponúkajú viacero možností. Victoria Beckham, ktorá sa pokladá za módnu ikonu, naznačila, že v kurze bude tónovanie vo farbe krajiny, pričom dominovať by mal vzor hrozna a perly uložené na zelenom podklade (silno pripomínajúci list). Ťažký vzhľad s dotykom ženskosti, výrazné drahé kamene umiestnené v strede a gigantické brmbolce majú evokovať efekt extravagantnej jedinečnosti. Zdá sa, že v tomto smere bude IN všetko zábavné a úplne odlišné od toho, na čo sme boli dosiaľ zvyknutí. Aj v súvislosti s náušnicami treba zabudnúť na staré trendy. Rok 2016 prináša úplne nový pohľad. V popredí uvidíte modely s viacerými krúžkami a neobvyklé kombinácie perál. V prvom rade budú vytvorené tak, aby sústredili pozornosť na líca, tvar uší a jemné krivky krku. Módne domy diktujú obrovské kamene a extra dlhé verzie. Exotický vzhľad, náušnice v tvare kvapky, listu a rôzne strapce majú dopomôcť zvýrazniť ženskosť.

Či už sa riadite trendami a hľadáte zlaté prstene, náramky a náušnice podľa najnovších výstrelkov, alebo dávate skôr prednosť osobnému štýlu, určite si prídete na svoje aj v nasledujúcom roku.

 

Foto: ©Subbotina Anna / Dollar Photo Club

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny