Život je aj o chybách. A nakupovanie tiež. Vždy je ale fajn, ak sa im človek/nakupujúci dokáže vyhnúť. Ak riešite bytové doplnky a obzeráte sa po obrazoch, poradíme vám. Ak sa budete držať týchto rád, určite budete so svojim nákupom spokojní.

Priveľa emócií

Ak sa dá, nerozhodujte sa pri nákupe obrazov rýchlo a emotívne. Veď predaj obrazov do bytu ponúka také veľké množstvo volieb a možností, že spraviť chybný krok nie je vôbec zložité. V ideálnom prípade kombinujte emočný pohľad na vec s tým racionálnym. Ak vás zaujmú farby, prípadne motív, ešte nekričte „hop“. Zamerajte sa aj na rozmerovú stránku maľby. Bude obraz pasovať na vašu stenu? Ak je priestranná, tak z 99% áno. Ale pozor! Na veľkej stene bude dobre vyzerať len mohutný obraz. Malý rámik by tam bol doslova utopený. Nezabudnite, že úspech tvorí kombinácia vkusného motívu a veľkosti obrazu.

Je pekný, tak sa niekde hodiť bude

Pred kúpou majte jasno čo chcete. A myslite tiež na to, kam obraz plánujete umiestniť. Pretože ani dielo, ktoré je samo o sebe úžasné, sa do každého priestoru nemusí hodiť. Jednodielne a viacdielne obrazy prírody majú tú výhodu, že pasujú takmer všade. No viete si predstaviť panorámu Londýna zavesenú u vás na chate alebo obraz dvoch zápasiacich levov na stene v spálni? Nie nie, určité hranice by sa nemali prekračovať. Obraz by mal korešpondovať s charakterom miestnosti.

Čistenie handričkou a vodou? Nie!

Údržba obrazov patrí medzi záležitosti, ktoré by sa mali zásadne prenechávať odborníkom. Nijakú zázračnú radu na ošetrovanie obrazov nečakajte. Neexistuje. Na moderné obrazy na plátne ani iné maľby neskúšajte cibuľové odvary, ani umývanie vodou so saponátom či bez. Ako je každá maliarska technika jedinečná, tak špeciálna je aj starostlivosť o danú maľbu. Preto radšej neexperimentujte, v tomto prípade sa to aj tak veľmi nevypláca.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny