Športy väčšinou vyžadujú veľa námahy a veľa energie. Ak nemáte radi kvapky potu na čele, činky, drepy a “brušáky”, čo tak “zašportovať si” na začiatku radšej na cestách?

Máte radi beh na dlhé trate?

Určite poznáte tých ľudí, ktorí ráno vstanú o hodinku skôr, ako iní, aby si pred príchodom do práce zabehali, vyčistili si hlavu, usporiadali si myšlienky a pripravili tak svoje telo aj myseľ na náročný deň v práci. Možno ste už podobnú výzvu začali aj vy

A najmenej 100x, ak nie viac. Ak sa však stále neviete “dokopať” k tomu, aby ste ráno vstali skôr a prevetrali si hlavu, prevetrajte každé ráno aspoň svoj Fiat. Pár minútová cesta bez cieľa vám pomôže utriediť si myšlienky a upokojí vás aj napriek tomu, že vás cez deň čakajú mnohé povinnosti. Navyše, váš zvyk vstávať každé ráno o 10 – 15 minút s naozaj pozitívnou motiváciou – kvôli chvíľke pre seba so svojím “miláčikom” – vám neskôr pomôže s ľahkosťou vstať aj kvôli rannému behu alebo krátkemu cvičeniu, ktoré prospeje vášmu organizmu.

Zašportujte si na cestách

Ak máte problém namotivovať sa k akémukoľvek druhu cvičenia a patríte k tým, ktorí najviac energie vydávajú za volantom, zašportujte si najskôr na cestách a nechajte sa motivovať vašim “miláčikom”, ktorý dokáže ísť na plný plyn aj niekoľko hodín denne. Šport predsa napomáha k zdravému životnému štýlu a napomáha nášmu organizmu lepšie sa brániť proti nebezpečným chorobám. Našej mysli navyše zdravý životný štýl umožňuje omnoho viac sa koncentrovať pri práci a prinášať oveľa viac dobrých nápadov. Ak sa však stále neviete k cvičeniu donútiť, inšpirovať vás môže napríklad Kia Sportage, ktorá je dokonalým športovcom na cestách. Ak sa taká Kia “nebojí” dlhých kilometrov a “nehanbí sa” na nich ani predbehnúť ďalšie autá, prečo by ste sa vy mali báť športu, ktorý vám môže zabezpečiť zdravý a veselý život?

Zhrnutie: športujte! A ak sa neviete motivovať, nechajte sa inšpirovať svojim “miláčikom” na štyroch kolesách, ktorý dokáže ísť na plnou parou aj celé hodiny 🙂

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na